Czy warto obstawiać Motor Lublin żużel za rok?

Motor Lublin żużel to stosunkowo młody klub żużlowy, który powstał w 2017 roku z inicjatywy działaczy Klubu Motorowego Cross. Jednak niedługi staż nie stanął zawodnikom na przeszkodzie, by osiągać naprawdę spektakularne wyniki. Zaczynając od II ligi doszli w zaledwie dwa lata do Ekstraligi żużlowej i stale zapewniają nam naprawdę wielkie emocje. Czy mając na uwadze ostatnie sukcesy warto rozważyć typowanie tego klubu jako zwycięzcę w kolejnym sezonie?

Historia sukcesów Motor Lublin żużel

Swój debiut w II lidze klub rozpoczynał pod nazwą Speed Car Motor Lublin. Już pierwsze wyścigi z udziałem zawodników okazały się naprawdę dobre. W rundzie zasadniczej Car Motor Lublin zajął 2 miejsce, by następnie w półfinale pokonać w play-off Ostovię Ostrów Wielkopolska. W drodze na szczyt silniejsi okazali się tylko zawodnicy ze Startowi Gniezno.

Te widowiskowe zawody okazały się dla zawodników pierwszym i ostatnim występem w II lidze. Mimo tego, że nie zajęli pierwszej pozycji, zostali skierowani do baraży z przedostatnimi w tabeli zawodnikami z Nice 1 Ligi, czyli ze Stalą Rzeszów. Zarówno na wyjeździe, jak i na własnym torze lublinianie pokonali rywali i tym samym zostali zakwalifikowani do Nice 1 Ligi.

Debiut w wyższej lidze nastąpił po roku od założenia klubu. Wówczas, na zakończenie pierwszej połowy sezonu zawodnicy z Motoru Lublin zajmowali pierwszą pozycję. Wygranie rundy zasadniczej dało żużlowcom możliwość wzięcia udziału w play offach o awans do Ekstraligi i również tym razem powtórzyli swój sukces.

Motor Lublin dalej się nie zatrzymuje i od 2019 roku szturmuje Ekstraligę. W 2021 roku zawodnicy zajęli drugie miejsce, ustępując pozycji tylko wrocławskim żużlowcom. Z kolei w bieżącym sezonie to właśnie lublinianie triumfowali zwycięstwo.

Czytaj również:  Propozycje typerskie na mecze Lakers NBA

Motor Lublin żużel – czy warto typować zwycięstwo w 2023?

Analizując dane historyczne moglibyśmy stwierdzić, że jak najbardziej typowanie zwycięstwa zawodników Motor Lublin za rok jest dobrym pomysłem. Jednak chcąc typować zakłady bukmacherskie zawsze warto spojrzeć na sprawę znacznie szerzej. Oczywiście, zawodnicy z Lublina mają naprawdę wielkie szanse na powtórzenie swojego sukcesu i z pewnością to właśnie oni znajdą się w czołowych propozycjach bukmacherów. Jednak aby zwiększyć skuteczność swoich typów musisz spojrzeć na sprawę znacznie szerzej.

O tym, czy dana drużyna zdobędzie określoną pozycję w żużlu decyduje wiele czynników. Oczywiście tym najważniejszym jest kondycja samych żużlowców. Jednak ta może się zmieniać na przestrzeni lat. Może się okazać, że z dowolnych przyczyn, jeden z czołowych zawodników przerwie swoją karierę, co znacząco osłabi skład drużyny. Dodatkowo wśród kluczowych zawodników mogą się pojawić liczne kontuzje, które czasowo wyeliminują ich z gry.

W żużlu nie można również zapominać o czynnikach psychologicznych. Zawodnicy mogą nie poradzić sobie z presją, jaka wiąże się z wysokimi oczekiwaniami kibiców.

Jeśli planujesz typować zakłady długoterminowe na zwycięzcę Ekstraligi żużlowej, powinieneś najpierw zobaczyć kilka wyścigów, które dadzą ci lepszy wgląd w to, jak radzą sobie obecnie poszczególne drużyny. Pamiętaj przy tym, że żużlowcy z Betard Sparty Wrocław również prezentują się bardzo dobrze, od sezonu 2017 znajdują się w pierwszej trójce. Dlatego z pewnością również w 2023 roku będą chcieli zawalczyć o odzyskanie tytułu mistrza kraju.

Gdzie typować zakłady długoterminowe na żużel?

Jeśli podjąłeś już decyzję o tym, by typować zakłady na zwycięzcę Ekstraligi żużlowej, powinieneś zapoznać się z ofertą legalnych polskich bukmacherów. Pamiętaj, że bukmacherzy samodzielnie ustalają wysokości kursów na poszczególne zakłady i o ile w przypadku większości zakładów krótkoterminowych te bywają niemal jednakowe, tak w przypadku zakładów długoterminowych mogą się pojawić naprawdę znaczące różnice.

Czytaj również:  Zasady typowania piłki ręcznej

Szukając odpowiednich kursów kieruj się zasadą, że im będzie on wyższy, tym wyższą wygraną zgarniesz. Pamiętaj przy tym, że zbyt wysokie kursy nie znaczą jednak, że na pewno znacząco zwiększysz swój budżet. Bukmacherzy zarabiają na zakładach bukmacherskich, dlatego w swoich wyliczeniach dbają o to, by sami wyszli na plus.

Pamiętaj również, że im bliżej będzie zakończenia Ekstraligi, tym kursy zaczną się zmniejszać. Jest to związane z faktem, że wraz z przebiegiem turnieju, sytuacja coraz bardziej się klaruje i powoli zaczyna się wyłaniać przyszły zwycięzca. Warto więc celować w połowę sezonu, kiedy to już dysponujesz jakąś wiedzą, która stanowić będzie dobrą podstawę do prowadzonych analiz, a przy tym jeszcze możesz liczyć na wyższe kursy.

Jeśli chcesz typować zakłady krótkoterminowe na zwycięstwo Motor Lublin, wówczas skupiaj się na promocjach bukmacherskich. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, oferta kursowa w przypadku tego typu zakładów jest mocno zbliżona, ale dzięki atrakcyjnym promocjom, będziesz mógł znacząco zwiększyć poziom swojej wygranej. Szukaj w szczególności promocji w postaci darmowych zakładów, tzw. freebetów, które pozwalają typować zakłady bez udziału środków własnych. Inną ciekawą propozycją mogą być promocje na grę bez podatku, w której twoja wygrana nie będzie dodatkowo pomniejszana o podatek od gier hazardowych.

Zobacz także