Cracovia vs Termalica – obstawiamy hitowy mecz!

Rozgrywki piłkarskie na terenie naszego kraju są bardzo dobrze rozwinięte i podzielone na kilka lig centralnych oraz na mnóstwo niższych lig zarządzanych przez wojewódzkie związki piłki nożnej. Oczywiście mecze na najwyższym krajowym poziomie i tak odbiegają pod względem jakości piłkarskiej od najlepszych lig Europy, ale i tak potrafią dostarczyć wielu emocji kibicom oraz ekspertom. Niezwykle dużą popularnością cieszą się spotkania rozgrywane w ramach Ekstraklasy oraz 1 ligi, czyli na dwóch najwyższych poziomach rozgrywkowych. Do grona ciekawych spotkań można zaliczyć między innymi starcia Cracovia vs Termalica.

Podstawowe informacje na temat zespołów

Dla wielu koneserów ogólnopolskich mecz ten może nie wydawać się atrakcyjny, jednak lokalnie jest on uznawany za hit, ponieważ mamy tutaj do czynienia z dwoma zespołami z województwa małopolskiego, które grają na dwóch najwyższych poziomach rozgrywkowych w naszym kraju, na szczeblu centralnym. Warto uzyskać więcej informacji na temat zespołów wchodzących w skład pary Cracovia vs Termalica.

Jeśli chodzi o zespól Cracovii to zespół z Krakowa w sezonie 2021/2022 występował w Ekstraklasie, w której udało się zając solidne i bezpieczne 9 miejsce. Można więc powiedzieć śmiało, że mamy tutaj do czynienia z tak zwanym „solidnym średniakiem” na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. W obecnym sezonie 2022/2023 Cracovia spisuje się jak na razie podobnie jak w poprzednim plasując się na półmetku rozgrywek na bezpiecznym miejscu w środku tabeli z niewielką stratą punktową do czołowych miejsc zapewniających możliwość gry w europejskich pucharach.

Biorąc pod uwagę zespół Bruk-Bet Termalica Nieciecza, mamy do czynienia z ekipą, która w sezonie 2021/2022 zajęła spadkowe 16 miejsce, ze stratą zaledwie 3 punktów do bezpiecznej 15 lokaty. W związku z tym w sezonie 2022/2023 zespół ten występuje w rozgrywkach 1 ligi, w której jak na razie plasuje się w środku tabeli, więc nie zapowiada się żaden awans ani też spadek. W związku z powyższym, szanse na rozegranie meczu Cracovia vs Termalica drastycznie zmalały, ponieważ wiązałoby się to z koniecznością spadku Cracovii do 1 ligi lub awansu Niecieczy do Ekstraklasy. Jedyną opcją meczu o stawkę pomiędzy tymi ekipami jest trafienie tych drużyn na siebie w rozgrywkach Pucharu Polski. Możliwe jest też rozegranie meczu towarzyskiego.

Czytaj również:  Zobacz czy płatne typy bukmacherskie ranking istnieje!

Forma drużyn w ostatnich meczach

Ewentualny mecz Cracovia vs Termalica może być ciekawy nie tylko dla kibiców, ale również dla osób zajmujących się typowaniem wydarzeń sportowych u bukmacherów. Na krótko przed spotkaniem warto przeanalizować formę obu zespołów w ostatnich spotkaniach. W ten sposób można ocenić, kto prezentuje się lepiej oraz jaka ilość bramek może paść w danym spotkaniu. Gdyby mecz pomiędzy Cracovią, a Termalicą miał się odbyć dziś to można zauważyć, że obie drużyny prezentują się nieźle w swoich ligach, zajmując bezpieczne miejsca w środku tabeli. Problem polega na tym, że Cracovia gra o ligę wyżej, więc prawdopodobnie prezentuje wyższy poziom i jest faworytem spotkania.

Statystyka bezpośrednich meczów

Przy typowaniu spotkań u bukmacherów dobrze jest zwrócić uwagę na historię bezpośrednich spotkań, jednak warto pamiętać, że mecze rozegrane w poprzednim sezonie albo kilka sezonów temu nie są miarodajne, ponieważ sztaby szkoleniowe i składy obu ekip mogą znacząco od siebie odbiegać. Jeśli chodzi o ogólną historię meczów pomiędzy Cracovią, a Termalicą to rozegrano do tej pory 16 meczów, w których aż 10 razy górą była Termalica, 4 razy wygrała Cracovia, a w 2 spotkaniach padł wynik remisowy. Sugerując się samą historią można więc odnieść błędne wrażenie, że to Termalica jest faworytem, tym bardziej, że drużyna ta triumfowała w ostatnim meczu z Cracovią w sezonie, w którym spadła z Ekstraklasy (wygrana 2:1 na wyjeździe).

cracovia vs termalica

Przykładowe typy, na które warto zwrócić uwagę w parze Cracovia vs Termalica

Rzecz jasna, na krótko przed rozpoczęciem meczu konieczne jest przeprowadzenie dokładnej analizy, na podstawie której możliwe jest ustalenie szans poszczególnych zespołów na wygraną, a także zweryfikowanie jakie typy mają duże prawdopodobieństwo przy wysokich kursach. Już teraz można jednak zastanowić się nad poniższymi typami:

  • Minimum 3 bramki w meczu – typ „powyżej 2,5 bramki” jest dość wysoce prawdopodobny patrząc zarówno na historię bezpośrednich spotkań, jak również na ligową formę obu zespołów.
  • Wygrana Cracovii – historia bezpośrednich meczów wygląda niekorzystnie, jeśli chodzi o Cracovię, ale aktualnie jest to drużyna grająca na wyższym poziomie rozgrywkowym, więc jej szanse na wygraną są całkiem wysokie.
  • Kurs na rzuty rożne – większa ilość spodziewanych bramek, powinna wiązać się z dużą liczbą rzutów rożnych w meczu Cracovia vs Termalica, ponieważ może dojść do wielu sytuacji podbramkowych kończących się takimi stałymi fragmentami gry.
Czytaj również:  Świetny mecz, czyli Lyon vs West Ham typy

Przed wybraniem odpowiednich typów dobrze jest przeanalizować historię bezpośrednich meczów, aktualną formę oraz sytuację kadrową obu zespołów (np. braki kluczowych graczy ze względu na kontuzje lub kartki). Ważne jest zwrócenie uwagi na oferty bukmacherów stacjonarnych oraz internetowych, którzy posiadają odpowiednie licencje i działają w sposób legalny na terenie naszego kraju. Nie bez znaczenia jest też rozsądne zarządzanie środkami przeznaczonymi na grę, tak aby uniknąć bankructwa i groźnego uzależnienia.

Zobacz także