Co to jest dnb bukmacher i dlaczego warto to stawiać?

Wielu nowych graczy na zakładach bukmacherskich zaczyna obstawianie spotkań od prostych zakładów na zwycięzcę. W zakładach trzydrogowych (1×2) często pomijany jest remis, jako iż większość graczy woli wytypować zwycięzcę. Tymczasem, prawdopodobieństwo remisu w zależności od rozgrywek wynosi od 20 do 30%. Zakład DNB bukmacher to coś, co pozwoli Ci uchronić się przed stratą pieniędzy na skutek nieprzewidzianego remisu.

Co to jest zakład dnb bukmacher?

DNB to skrót od angielskiej nazwy: Draw No Bet, co tłumaczymy jako: Remis – nie ma zakładu. Ten rodzaj zakładu stosuje się wyłączenie w dyscyplinach, w których zakłady na wynik są trzydrogowe (1×2), gdzie 1 to zwycięstwo gospodarzy, x to remis, a 2 to zwycięstwo gości. Umieszczając w swojej ofercie zakład DNB bukmacher pozwala graczom wytypować wynik meczu, nie biorąc pod uwagę opcji remisu. Jeśli spotkanie zakończy się wynikiem remisowym, wówczas gracz otrzyma zwrot stawki, tak, jak gdyby zakładu po prostu nie było. Co ważne, gracz otrzymuje zwrot pełnej stawki, bez uszczuplania jej o 12-procentowy podatek, ponieważ formalnie do zakładu nie doszło – nie został on rozliczony.

W jakich dyscyplinach można obstawiać dnb bukmacher?

Zakłady bez remisu, czyli DNB, można obstawiać wyłącznie w przypadku dyscyplin sportowych, w których typowanie zwycięzcy ma charakter trzy drogowy. Do takich sportów możemy zaliczyć: piłkę nożną, piłkę ręczną, hokej i koszykówkę (regulaminowy czas gry), żużel, sporty walki, rugby, szachy. Wszędzie tam, gdzie spotkanie może zakończyć się remisem można także obstawić DNB. Gracz typuje swojego faworyta do zwycięstwa, a jeśli mecz nie będzie miał rozstrzygnięcia, nastąpi zwrot stawki. Najwięcej zakładów DNB bukmacher przyjmuje oczywiście w piłce nożnej i trudno się temu dziwić – to właśnie w tej dyscyplinie remis najczęściej psuje kupony graczom.

Czytaj również:  Zapowiedź US Open 2022

Zakład dnb bukmacher – jak zmieniają się kursy na zwycięzcę?

Zmniejszenie ryzyka przegrania kuponu poprzez wyłączenie opcji remisu odbija się oczywiście na kursach bukmacherskich, które w tym zakładzie są odpowiednio niższe. O jakich zmianach mówimy? Niech posłuży nam mecz FC Barcelony i Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów. Kursy przedmeczowe wynoszą 2,40 na Barcelonę, 4,00 na remis oraz 2,90 na Bayern. A jak to będzie wyglądać w zakładzie bez remisu? Zwycięstwo Barcy będzie można postawić po kursie ok. 1,70, natomiast zwycięstwo Bayernu po kursie ok. 2,10. Biorąc pod uwagę to, że ewentualny remis nie pokrzyżuje nam planów, są to całkiem atrakcyjne kursy. Warto jednak pamiętać, że tworząc ofertę DNB bukmacher doskonale wie, jak szacować kursy, aby w ostatecznym rozrachunku wyjść na plus.

Zakład dnb bukmacher czy podwójna szansa?

Zakłady DNB to niejedyny sposób na zabezpieczenie swojego kuponu przed ewentualnym remisem. Dostępna jest również podwójna szansa, w której gracz typuje dwa z trzech wyników. Dostępne kombinacje to: 1x – zwycięstwo gospodarzy lub remis, x2 – remis lub zwycięstwo gości, a także 12 – zwycięstwo gospodarzy lub gości. Dwa pierwsze zakłady pozwalają uwzględnić remis w szacunkach, dzięki czemu, nawet jeśli nasz faworyt nie wygra, a jedynie zremisuje, taki zakład okaże się wygrany. Tutaj jednak kursy są jeszcze niższe. Bazując na powyższym przykładzie Barcelony i Bayernu, kurs 1X jest dostępny po kursie 1,45, 12 po kursie 1,30, natomiast x2 po kursie 1,65.

Jakie korzyści oferuje zakład dnb?

Zaletą zakładów bukmacherskich DNB jest większa kontrola w typowaniu wyników spotkań. Gracze mogą powiem zmniejszyć ryzyko przegrania kuponu na skutek nieprzewidzianego remisu, który zwłaszcza w piłce nożnej lubi się pojawiać. DNB oferuje całkiem wysokie kursy na zwycięzców, a w przypadku remisu otrzymujemy pełny zwrot stawki. Dużą zaletą jest także duża dostępność zakładów, jako iż DNB bukmacher zawsze powinien posiadać w ofercie na takie dyscypliny, jak piłka nożna, piłka ręczna, żużel czy hokej. Zwłaszcza w piłce nożnej zakłady te są chętnie wybierane przez graczy, którzy chcą zwiększyć prawdopodobieństwo wygrania kuponu. Warto zaznaczyć, że zwrot w przypadku zakładów DNB jest całościowy – kwota nie zostanie pomniejszona o podatek od stawki.

Czytaj również:  Jak wyglądają ligi żużlowe i jak je typować?

Gdzie można obstawiać DNB?

Zakład Draw No Bet jest dość powszechny i znajdziemy go w ofercie niemal każdego bukmachera. Jak już mówiliśmy, zakłady te są dostępne we wszystkich dyscyplinach, których wynik meczu może potoczyć się na trzy sposoby, z opcją remisu. Zakłady bukmacherskie DNB bukmacher przyjmuje najczęściej w piłce nożnej. W niektórych ligach remisy stanowią nawet ponad 25% wszystkich wyników, a to pokazuje, jak często może on pokrzyżować plany graczom typującym zwycięzcę. Chcesz uchronić się na wypadek nieprzewidzianego remisu? Zakłady DNB możesz obstawiać w ofercie legalnego bukmachera Superbet, który może pochwalić się bardzo rozbudowaną ofertą zakładów sportowych. Znajdziemy tu również zakłady z podwójną szansą, które również pomagają wystrzec się remisu.

Zobacz także