Ciekawy mecz, czyli Atalanta Bayer Leverkusen

Klubowe rozgrywki europejskie, zarówno w Lidze Mistrzów, jak również w Lidze Europy i Lidze Konferencji, stanowią gratkę dla wielu kibiców z Polski oraz wielu innych krajów. Nic w tym dziwnego, ponieważ takie rozgrywki stanowią jedyną okazję do mierzenia się ze sobą reprezentantów różnych lig. Zarówno w eliminacjach, jak również w fazie grupowej i pucharowej, drużyny mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tle wielu ciekawych rywali. Co więcej, europejskie puchary są szansą na zdobycie prestiżowych trofeów, a także dużych pieniędzy. Zarówno kibice, jak i osoby typujące u bukmacherów, mają możliwość emocjonowania się spotkaniami wielu ciekawych drużyn. Poza hitowymi meczami Ligi Mistrzów, warto zwracać uwagę na mecze silnych drużyn w Lidze Europy. Przykładem takiego ciekawego meczu jest spotkanie Atalanta Bayer Leverkusen.

Co warto wiedzieć o ekipach Atalanty i Bayeru Leverkusen?

Atalanta jest zespołem grającym na co dzień w rozgrywkach włoskiej Serie A. Od kilku sezonów drużyna ta radzi sobie świetnie zajmując czołowe miejsca w lidze oraz osiągając mecze finałowe krajowego pucharu. Dzięki temu drużynie tej udaje się zaliczać występy w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy. Ekipa ta charakteryzuje się dość ciekawą grą i mimo, że trochę jej brakuje do najlepszych to jest ona dla nich trudnym rywalem i nierzadko psuje im plany. Również w rozgrywkach europejskich pucharów, ekipa z Bergamo osiąga zadowalające rezultaty.

Bayer Leverkusen to drużyna, która zajmuje czołowe miejsca w Bundeslidze, czyli lidze niemieckiej i dzięki temu zapewnia sobie prawo gry w europejskich pucharach. Ostatnimi czasy można obserwować zniżkę formy w rozgrywkach ligi niemieckiej i w Europie, ale sezon jest długi, a tak silna ekipa powinna prędzej czy później trafić na właściwe tory.

Czytaj również:  Cracovia vs Termalica – obstawiamy hitowy mecz!

Jak widać mamy tutaj do czynienia z dwoma zespołami, które bardzo dobrze radzą sobie w czołowych ligach europejskich, które są zbliżone do siebie poziomem. Ewentualne starcie tych drużyn w europejskich pucharach mogłoby być bez wątpienia uznane za ciekawe i emocjonujące spotkanie pełne walki, bramek i dobrych sytuacji bramkowych. To dlatego potencjalnym meczem Atalanta Bayer Leverkusen interesują się kibice i typerzy z całego świata.

Kilka słów o formie obu zespołów

Atalanta aktualnie swoje mecze rozgrywa jedynie w rozgrywkach krajowych, ponieważ w sezonie 2021/2022 zajęła zaledwie 8 miejsce. Obecnie forma tej drużyny w lidze włoskiej jest doskonała i liczne wygrane mecze są raz na jakiś czas przeplatane remisami. Efektem jest walka o czołowe lokaty w lidze włoskiej i prawo do gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

Jeśli chodzi o Bayer Leverkusen to w sezonie 2021/2022 zespół ten zajął 3 miejsce i uzyskał prawo gry w Lidze Mistrzów. Niestety aktualnie forma tego zespołu w rozgrywkach krajowych i europejskich jest fatalna co może być spowodowane jeszcze wczesną fazą sezonu oraz koniecznością grania na kilku frontach co wiąże się z mniejszą ilością cennego wypoczynku dla piłkarzy. Spora liczba porażek przeplatana remisami i wygranymi pokazuje, że jak na razie forma zespołu nie jest wysoka ani stabilna, ale sezon jest długi i może się w nim jeszcze wiele wydarzyć.

Bezpośrednie mecze Atalanta Bayer Leverkusen

W przypadku tych zespołów mamy do czynienia z dość krótką i całkiem świeża historią spotkań. Zespoły te zmierzyły się ze sobą w 2022 roku w dwumeczu w ramach 1/8 finału Ligi Europy. W rywalizacji tej lepszą drużyną była Atalanta Bergamo, która wygrała u siebie 3:2 oraz w rewanżu na wyjeździe pokonała ekipę niemiecką 1:0. Na podstawie tak krótkiej historii można niewiele wywnioskować, jeśli chodzi o typowanie takiego spotkania u bukmacherów.

Aspekty, którymi trzeba się kierować w analizie meczowej

Biorąc pod uwagę potencjalny mecz Atalanta Bayer Leverkusen należy zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw w analizie przedmeczowej. Przede wszystkim trzeba ją przeprowadzić na krótko przed meczem, tak aby posiadać jak najbardziej aktualne informacje. Historia meczowa jest dość krótka i nie mówi zbyt wiele, ale można z niej wywnioskować, że teoretycznie lepiej powinna sobie poradzić Atalanta. Warto pamiętać, że mecz meczowi nierówny i nie wiadomo w jakiej formie będą oba zespoły, jeśli w końcu dojdzie do ponownego starcia pomiędzy tymi drużynami. O wiele ważniejsza jest analiza ostatnich rezultatów ligowych i pucharowych obu drużyn wskazujących na to czy są one w formie. Nie bez znaczenia jest też sprawdzenie kartek oraz kontuzji kluczowych zawodników, które mogą stanowić znaczne osłabienie danej drużyny i zwiększyć w ten sposób szanse drugiej ekipy na osiągnięcie dobrego rezultatu.

Czytaj również:  Zapowiedź meczu Polska – Finlandia w Eurobasket 2022

Jakie typy są godne zainteresowania?

W przypadku spotkania Atalanta Bayer Leverkusen można liczyć na dość wyrównany mecz. Warto więc zwrócić uwagę na kilka przykładów ciekawych typów:

 

  • Wygrana Atalanty – w ostatniej konfrontacji zespół z Włoch był górą i obecnie również widać, że jest w formie. Warto jednak upewnić się co do swoich przewidywań analizując formę drużyn na krótko przed meczem. Alternatywą jest bezpieczniejszy typ na wygraną Atalanty lub remis.
  • Kartki – w przypadku takiego meczu, w którym udział biorą dwie solidne drużyny z silnych lig, można spodziewać się zaciętego meczu pełnego walki. W związku z tym warto pomyśleć o typach na sporą ilość żółtych kartek, a nawet pokusić się o wytypowanie faktu pokazania w meczu czerwonego kartonika przez sędziego.

Zobacz także