Chelsea Leads – typy na to spotkanie

Liga angielska ma do zaoferowania wiele emocjonujących pojedynków o długiej i uznanej historii. W końcu jest to najstarsza profesjonalna liga, a rozgrywki toczyły się już w XIX wieku. Mniej znanym, ale wciąż bardzo emocjonującym pojedynkiem jest mecz Chelsea Leads. I choć dla większości kibiców spoza Anglii Leeds United nie jest szczególnie znaną drużyną, to bardzo utytułowany klub. W tym artykule dzielimy się naszymi typami na to spotkanie.

Kilka słów o historii Leeds United

O ile utytułowanego zespołu Chelsea Londyn nie trzeba szerzej przedstawiać, o tyle bardzo ciekawym klubem jest Leeds United, który ma za sobą liczne wzloty oraz spektakularne upadki. Warto wiedzieć, że Leeds trzykrotnie w swojej historii zdobywało mistrzostwo Anglii, a w 2001 roku docierało nawet do półfinału Ligi Mistrzów. Wówczas zaczął się jednak stromy zjazd i po sezonie 2003/2004 Leeds pożegnało się z Premier League a trzy lada później spadło nawet z Championship. Dopiero w 2010 roku Leeds wróciło do zaplecza najwyższej ligi angielskiej, a w sezonie 2019/2020 wywalczyło awans do elity. I tak o to pojedynki Chelsea Leads wciąż cieszą fanów obu tych klubów.

Rywalizacja bezpośrednia między Chelsea i Leeds

W historii wielokrotnie dochodziło do meczów Chelsea Leads, a zdecydowana większość z nich odbywała się w ramach Premier League. Większość spotkań oferowała kibicom poniżej 3 goli, choć zdarzały się również bardziej obfite w bramki spotkania, jak chociażby starcie w 2012 roku w ramach Pucharu Ligi Angielskiej, w którym Chelsea wygrało z Leeds 5-1. Ostatnie dwa spotkania zakończyły się wynikiem 3-0. Pierwszy mecz wygrało Chelsea, a całkiem niedawno zrewanżowały się Pawie. Chociaż Chelsea Leads nie należy do wielkich klasyków angielskiego futbolu, to wciąż jest to bardzo emocjonujący mecz, który może zaoferować kibicom wiele pozytywnych wrażeń.

Czytaj również:  Najlepsze pomysły na Napoli vs Milan typy

Co powinna obejmować analiza na mecz Chelsea Leads?

Z naszych analiz wynika, że w meczach Chelsea Leads zazwyczaj nie padało wiele bramek, choć ostatnie dwa mecze przeczą średniej poniżej 3 goli. Zdecydowaną większość konfrontacji wygrywali The Blues. Ponadto, w każdym sezonie rywalizacja ta będzie wyglądała nieco inaczej, a co za tym idzie, warto przed każdym meczem zadbać o gruntowną analizę. Na pewno warto sprawdzić formę obu zespołów na podstawie ostatnich wyników spotkań, ewentualne natężenie spotkań (zwłaszcza, że Chelsea zwykle rywalizuje również w pucharach europejskich), sytuację kadrową, a także stawkę meczu. Ostatnie wyniki i statystyki pozwalają wskazać najciekawsze typy na Chelsea Leads, np. zakład poniżej/powyżej na liczbę bramek czy też liczbę kartek.

Jakie zakłady na ten mecz warto obstawiać?

Wybór zakładów na spotkanie Chelsea Leads jest bardzo duży, a większość graczy wybierze najpopularniejsze zakłady na wynik meczu, w tym również zakłady bez remisu, podwójną szansę, a także zakłady z handicapem. Analiza ostatnich pojedynków bezpośrednich nie zachęca natomiast do BTS (Obie strzelą), ponieważ na ostatnie 10 spotkań tylko 50% takich zakładów okazałoby się trafionych, co przy wysokości kursów na ten zakład nie jest zawrotnym wynikiem. Z całą pewnością można natomiast wybrać zakład na liczbę bramek. O ile na przestrzeni lat zwykle w meczach Chelsea Leads padało poniżej 3 bramek, o tyle w ostatnich pięciu spotkaniach aż czterokrotnie padały wyższe wyniki, w tym 3-2 dla The Blues w sezonie 2021/2022. Patrząc na statystyki, ciekawym rozwiązaniem może być również zakład na liczbę kartek.

Kiedy najbliższe spotkanie Chelsea Leads?

W sezonie 2022/2023 oba zespoły rywalizują w Premier League, a to oznacza, że czekają nas przynajmniej dwa spotkania pomiędzy tymi zespołami. Do jednego z nich już doszło i miało to miejsce 21 sierpnia, a Leeds United niespodziewanie ograło u siebie The Blues wynikiem 3-0. Chelsea na pewno zrobią wszystko, aby zrewanżować się za tę klęskę, a rewanż u siebie zagrają 4 marca przyszłego roku. Niewykluczone, że oba zespoły trafią na siebie także w ramach Pucharu Anglii lub Pucharu Ligi Angielskiej. Leeds nie występuje natomiast w europejskich pucharach. W ubiegłym sezonie Pawie niemal do końca walczyły z Burnley o trzymanie się w Premier League.

Czytaj również:  Typy na hokej na lodzie – oferta legalnych bukmacherów

Gdzie obstawiać zakłady na spotkanie Chelsea – Leeds?

Zakłady bukmacherskie na mecz Chelsea Londyn – Leeds United można obstawiać w serwisie legalnego bukmachera Superbet, który może pochwalić się bardzo rozbudowaną ofertą zakładów na Premier League. To emocjonujący pojedynek dwóch utytułowanych klubów, które wielokrotnie zapisywały się na kartach historii angielskiego futbolu. W Superbet nie brakuje atrakcyjnych promocji, które pozwolą obstawić mecz Chelsea Leads na korzystniejszych warunkach. Mecze pomiędzy tymi zespołami można obstawiać zarówno w ofercie przedmeczowej, jak również w ofercie zakładów na żywo. Najbliższy mecz między tymi zespołami zostanie rozegrany 4 marca 2023 roku na Stamford Bridge, o ile wcześniej drużyny te nie trafią na siepie w angielskich rozgrywkach pucharowych.

Zobacz także