Znaczenie słowa Cashback u bukmacherów

Cashback to bardzo popularna forma promocji na zakładach bukmacherskich. Jest to po prostu zwrot pieniędzy za jeden lub kilka obstawionych kuponów. Promocja ta coraz częściej pojawia się przy okazji bonusów powitalnych. Biorąc pod uwagę potencjał oferowany nam przez zakłady z cashbackiem, warto dowiedzieć się więcej na temat działania tej promocji. W tym artykule dowiesz się, czym właściwie jest cashback, którzy bukmacherzy proponują graczom taką promocję, a także, jak w efektywny sposób wykorzystać tą promocję na swoją korzyść.

Czym jest cashback bukmacherski?

Cashback w wolnym tłumaczeniu oznacza zwrot pieniędzy. W kontekście zakładów bukmacherskich jest to promocja, w ramach której gracze rzeczywiście mogą zagwarantować sobie zwrot stawki lub stawek za obstawione zakłady bukmacherskie. Bardzo pokrewnym pojęciem jest zakład bez ryzyka, czyli promocja, w ramach której gracze mogą odzyskać stawkę zakładu, jeśli ich zakład okaże się przegrany. W wielu serwisach bukmacherskich jest to prezent powitalny, z którego mogą skorzystać nowi klienci. Cashback sprawia, że pierwszy obstawiony zakład staje się bezpieczniejszy.

Zakłady bez ryzyka dostępne w ramach promocji powitalnych to niejedyny cashback, który można uzyskać w serwisach legalnych bukmacherów. Dostępne są liczne promocje dla aktywnych klientów, w ramach których cashback można uzyskać nawet raz w tygodniu obstawiając zakłady bukmacherskie opisane w regulaminie promocji. Cashback może przyjmować bardzo różne formy, a ponadto, może być objęty warunkiem obrotu, o czym jeszcze powiemy. Warto jednak dowiedzieć się więcej o działaniu tej promocji, zwłaszcza, że może ona zaoferować naprawdę dobre warunki do obstawiania meczy.

Popularne promocje bukmacherskie z cashbackiem

Najpopularniejszą promocją cashback jest oczywiście zakład bez ryzyka, o którym już wspomnieliśmy. Jest to promocja, z którą powszechnie można spotkać się w ofertach powitalnych dostępnych u legalnych bukmacherów. Zasada działania tej promocji jest bardzo prosta: gracz rejestruje konto i dokonuje depozytu, a pierwszy obstawiony przez niego zakład będzie zakładem bez ryzyka. Jeśli kupon okaże się przegrany, stawka zakładu wraca na konto gracza. Opłacalność tej promocji w dużej mierze zależy od tego, w jakiej formie zwrócony zostanie cashback oraz czy będzie on objęty warunkiem obrotu. Nie jest to jednak jedyna taka promocja.

Czytaj również:  Słownik bukmacherski - Najbardziej popularne słowa w bukmacherce

Z promocjami cashback często spotkają się także aktywni klienci bukmachera. Możemy wymienić chociażby promocje, w ramach których gracz przez pewien okres czasu, np. przez tydzień, obstawia zakłady spełniające warunki wymienione w regulaminie promocji. Po zakończeniu tego okresu, gracz otrzyma procentowy cashback od sumy stawek przeznaczonych na zakłady bukmacherskie. Możliwość odzyskania części stawek sprawia, że obstawianie zakładów staje się dużo bardziej opłacalne.

Przeczytaj od naszej redakcji aktualne: Superbet opinie

Czym się różni cashback od zakładu bez ryzyka?

Cashback bardzo często jest utożsamiany właśnie z zakładem bez ryzyka, aczkolwiek warto wymienić pewne różnice pomiędzy tymi pojęciami. Na wstępie możemy powiedzieć, że każdy zakład bez ryzyka jest cashbackiem, natomiast nie każdy cashback to zakład bez ryzyka. W ramach promocji zakładu bez ryzyka gracze mogą odzyskać pełną stawkę przeznaczoną na obstawienie zakładu. Może być ona uszczuplona ewentualne o 12-procentowy podatek od stawki, aczkolwiek w wielu przypadkach bukmacher zwraca także sam podatek.

Z kolei cashback to po prostu zwrot środków przyznawany w ramach regulaminu promocji. Może to być cała stawka zakładu, jak również procentowa część sumy stawek. W dużej mierze to właśnie regulamin promocji bukmacherskiej decyduje o tym, czy faktyczne jest ona w pełni opłacalna, czy też nie. Cashback może być przyznawany zarówno od jednego zakładu, jak również od wielu zakładów obstawionych przez dany okres czasu. Świetnym przykładem może być promocja powitalna Superbet, w ramach której gracze mogą otrzymać do 1300 złotych zwrotu, jeśli ich pierwszy tydzień w serwisie bukmachera wyjdzie na minus.

Czym się różni cashback od cashoutu?

Wielu początkujących graczy myli również cashback i cashout, a wszystko za sprawą podobnych nazw oraz w dużej mierze podobnego znaczenia. Cash Out to funkcja, w ramach której gracze mogą zamknąć zakład przed czasem odbierając mniejszą, ale gwarantowaną wygraną. Zasady działania są bardzo proste: obstawiasz zakład pojedynczy lub zakład akumulowany i śledzisz wyniki. Jeśli wyniki są korzystne, ale obawiasz się, że może się to zmienić w ostatnich wynikach spotkania, możesz wybrać Cash Out, czyli wypłatę określonej kwoty naliczonej przez algorytm. Wysokość tej wypłaty zależy od: kursu, stawki, liczby zdarzeń na kuponie, ewentualnej wygranej, ale również tego, jak blisko jest do pomyślnego rozliczenia kuponu.

Czytaj również:  Czym jest handicap azjatycki i jak go obstawić?
cashback

Polecamy nasz TOP artykuł gdzie znajdziesz najlepsze aplikacje bukmacherskie.

Promocje cashback – na co należy zwrócić uwagę?

Korzystając z oferty promocyjnej cashback warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników opisanych w regulaminie promocji. Aby zagwarantować sobie zwrot środków, gracz często musi spełnić określone wymagania. A zatem, aby w pełni wykorzystać potencjał promocji, należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • Rodzaj zakładów – promocja może wymagać postawienia konkretnych wydarzeń lub zakładów dostępnych w danej kategorii. Bukmacher może także wymagać zakładu combi zawierającego minimalną liczbę zdarzeń oraz posiadającego dostatecznie wysoki kurs.
  • Kwota cashbacku – istotną kwestią jest również to, jaka jest maksymalna kwota zwrotu z obstawionych zakładów. Tutaj warto zwrócić uwagę, czy cashback obejmuje także środki przeznaczone na 12-procentowy podatek od stawki.
  • Warunek obrotu – cashback w formie bonusu. W takiej sytuacji należy zwrócić uwagę na to, ile razy należy obrócić bonusem, na jakich zakładach należy to zrobić, a także, ile czasu jest na zrealizowanie warunku obrotu.
  • Termin promocji – w regulaminie powinniśmy także sprawdzić, w jakich dniach obowiązuje promocja.

Wielu początkujących graczy ignoruje regulaminy promocji, od razu przechodząc do obstawiania zakładów bukmacherskich. To duży błąd, ponieważ w regulaminie mogą znajdować się naprawdę ważne informacje, od których zależeć będzie to, czy w ostatecznym rozrachunku wybrana promocja cashback okaże się opłacalna.

W jaki sposób otrzymać cashback promocyjny?

Zanim skorzystasz z promocji bukmacherskiej, zapoznaj się z regulaminem i zwróć uwagę na czynniki opisane powyżej. W ten sposób będziesz wiedział, jakie zakłady kwalifikują się do promocji. Następnie stwórz kupon, który będzie spełniał określone wymagania. Zwróć uwagę na liczbę selekcji, minimalny kurs całkowity, jak również stawkę zakładu. Wniesienie zakładu aktywuje promocje. Teraz wiele zależy od tego, w jaki sposób naliczony będzie cashback. W przypadku zakładów bez ryzyka gracz otrzymuje zwrot stawki w przypadku przegranego kuponu. W niektórych promocjach cyklicznych określony zwrot procentowy jest przyznawany niezależnie od tego, jak rozliczone zostaną kupony.

Którzy bukmacherzy proponują Cashback?

Cashback to coraz popularniejsza promocja bukmacherska, z którą spotkamy się u wielu legalnych bukmacherów. Prym wiodą przede wszystkim zakłady bez ryzyka, czyli promocje powitalne, w ramach których gracze mogą odzyskać stawkę w przypadku przegranego kuponu. Oto niektóre promocje cashback dostępne na polskim rynku bukmacherskim:

  • Superbet – cashback do 1300 złotych za pierwszy tydzień gry, jeśli bilans będzie ujemny.
  • Fortuna – zakład bez ryzyka do 600 złotych dla nowych klientów.
  • Betclic – cashback do 550 złotych
  • LV BET – zakład bez ryzyka 333 złotych przyznawany przy trzeciej wpłacie.
Czytaj również:  Jak grać w zakłady bukmacherskie - Praktyczny poradnik

To tylko niektóre promocje, z których aktualnie mogą skorzystać klienci. Zakłady bez ryzyka cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ pozwalają powalczyć o naprawdę wysokie wygrane, dzięki czemu, w oczach wielu klientach są one bardziej opłacalne w porównaniu do klasycznych premii powitalnej. Na korzyść graczy wpływa także wysoka konkurencja na rynku bukmacherskim. Taki stan rzeczy sprawia, że co rusz pojawią się nowe promocje do wykorzystania.

Czy można wykorzystać promocje dostępne u kilku bukmacherów?

Bogaty wybór promocji bukmacherskich stawia przed nami bardzo istotne pytanie: czy możliwe jest korzystanie z usług kilku bukmacherów, aby móc odbierać różne bonusy i promocje? Jak najbardziej tak. Co więcej, wielu doświadczonych graczy decyduje się na założenie konta w kilku serwisach bukmacherskich. Dostępne promocje i bonusy to niejedyny powód, dla którego warto wybrać to rozwiązanie. Należy także pamiętać o tym, że dysponując kontem w kilku serwisach bukmacherskich uzyskujesz możliwość obstawiania ulubionych wydarzeń sportowych po atrakcyjniejszych kursach. Doradzamy jednak, aby z kolejnych promocji korzystać w sposób uporządkowany i zawsze zwracać uwagę na ewentualny warunek obrotu.

W jaki sposób wykorzystać tą opcję?

Istnieją dwa podejścia do tego zagadnienia. Część graczy uważa, że cashback warto postawić na zachowawczy zakład, tak, aby mieć większe szanse na wygraną. Jest to popularne zwłaszcza przy promocjach cashback na wysoką kwotę. Inni gracze twierdzą, że w ten sposób nie da się wykorzystać pełnego potencjału promocji. W końcu zakład bez ryzyka daje większe możliwości i pozwala skonstruować kupon z ewentualną wygraną na poziomie kilku tysięcy. Nawet jeśli przegrasz, otrzymasz zwrot środków.

Które podejście jest lepsze? Wiele zależy od tego, jak prezentuje się regulamin promocji: jakie kupony kwalifikują się do cashbacku? Czy cashback podlega warunkowi obrotu? To wszystko decyduje o opłacalności promocji bukmacherskiej. Znacznie ma również to, jakie jest Twoje nastawienie oraz jaki sposób obstawiania zakładów preferujesz. W związku z tym, cashback najlepiej jest wykorzystać zgodnie ze swoimi indywidualnymi oczekiwaniami.

Zobacz także