Co oznacza słowo Cash Out u bukmacherów?

Cash Out to jedna z innowacyjnych funkcji dostępnych w nowoczesnych zakładach bukmacherskich. Funkcja ta pojawiła się kilka lat temu, a obecnie jest standardem niemal w każdym serwisie legalnego bukmachera. Z pomocą tej funkcji gracze mogą zamknąć swój zakład przed czasem, odbierając mniejszą, ale gwarantowaną wygraną. Daje to większą kontrolę nad obstawianymi zakładami. W tym krótkim poradniku dowiesz się, czym jest i jak działa cash out, a także, w przypadku jakich zakładów można skorzystać z tej funkcji.

Co to jest Cash Out?

Cash Out w wolnym tłumaczeniu oznacza wypłatę gotówki. To innowacyjna funkcja, która umożliwia graczom zamknięcie aktywnych zakładów przed czasem. Kwota proponowana przez system zależy od tego, jak blisko jest do pozytywnego rozliczenia całego kuponu. Im bliżej, tym większa jest kwota, którą można wypłacić za sprawą funkcji Cash Out. Funkcja ta działa na zakładach pojedynczych, zakładach na żywo, a także zakładach akumulowanych. Możliwość zamknięcia zakładu przed czasem pojawiła się kilka lat temu i bardzo szybko stała się jednym z kluczowych udogodnień oferowanych klientom przez nowoczesne serwisy bukmacherskie.

Opcja Cash Out daje graczom dużo większą kontrolę nad obstawianymi zakładami bukmacherskimi. Widząc, że korzystny dla nas wynik meczu może się zmienić w ostatniej chwili, możemy wybrać funkcję wypłaty przed czasem, odbierając tym samym mniejszą, ale za to gwarantowaną wygraną. Czasami należy odczekać kilka sekund na potwierdzenie. Jeśli w tym czasie nie zmieni się oferowana kwota, środki od razu trafią na konto gracza. Niektórzy bukmacherzy pozwalają już zaznaczyć opcję, która akceptuje wypłatę nawet w przypadku zmiany kwoty na inną.

cash out

Przeczytaj od naszej redakcji aktualne: Superbet opinie

Cash Out w zakładach pojedynczych

Zacznijmy od przedmeczowych zakładów pojedynczych. Obstawiasz wynik spotkania: Bayern Monachium – Borussia Dortmund przewidując zwycięstwo Bayernu. Jest 85 minuta spotkania, a Bayern prowadzi 3-2. Mecz jest jednak niezwykle wyrównany, a Borussia robi wszystko, aby wyrównać stan meczu, bramka wyrównująca wisi w powietrzu. W takich sytuacjach warto zerknąć do aktywnych kuponów, aby sprawdzić, jaki cash out będzie proponowany przez system.

Do pozytywnego rozliczenia kuponu jest bardzo blisko, co oznacza, że proponowana kwota jest prawdopodobnie znacznie wyższa od stawki zakładu. Z drugiej strony, może być jednak duża niższa od ewentualnej wygranej. Typer staje zatem przed trudną decyzją – odebrać mniejszą, ale pewną wygraną, czy też poczekać i trzymać kciuki za to, aby Bayern dowiózł zwycięstwo do końca? Każda sytuacja jest nieco inna i wymaga rzetelnej analizy. Jedno jest pewne – ogromnym plusem jest sam fakt, że gracz ma możliwość zamknięcia takiego zakładu.

Czytaj również:  Słownik bukmacherski - Najbardziej popularne słowa w bukmacherce

Polecamy nasz TOP artykuł gdzie znajdziesz najlepsze aplikacje bukmacherskie.

Cash Out w zakładach na żywo

Funkcja Cash Out działa również na zakładach na żywo. Działanie opcji jest analogiczne, jak w przypadku zakładów pojedynczych zawartych przed rozpoczęciem spotkania. Gracz w każdej chwili może zamknąć swój kupon, jeśli gwarantowana wygrana jest dla niego satysfakcjonująca. Plusem jest to, że na zakładach na żywo można śledzić obszerne statystyki, a u niektórych bukmacherów także transmisje na żywo. W ten sposób mamy większą wiedzę o przebiegu spotkania, co pozwoli podjąć ostateczną decyzję – zamknąć kupon czy też poczekać do końcowego gwizdka.

cash out

Cash Out na zakładach akumulowanych

Cash Out może być ogromnym wsparciem w przypadku zakładów akumulowanych, w których obstawiamy kilka zdarzeń na jednym kuponie. Kursy poszczególnych zdarzeń mnożą się, dając większy kurs całkowity. Załóżmy, że obstawiłeś kupon z pięcioma różnymi zdarzeniami. Cztery z nich są już rozliczone jako wygrane. Obawiasz się jednak, że ostatnie zdarzenie zepsuje Twój kupon. Który z graczy nie miał podobnego doświadczenia, w którym jeden typ zburzył cały misterny plan?

W takiej sytuacji koniecznie sprawdź, jaką wypłatę oferuje funkcja Cash Out. Jeśli masz już 4/5 zdarzeń, wysokość proponowanej kwoty może być satysfakcjonująca. Jeśli jednak uznasz, że szanse na zgarnięcie całej puli są większe, możesz poczekać na rozwój wypadków. Musisz jednak pamiętać, że jeśli ostatni mecz nie będzie szedł po Twojej myśli, cashout może być niedostępny lub spadnie do dużo niższej kwoty. Stanie się tak zwłaszcza, gdy wynik meczu będzie niekorzystny, a szanse na odwrócenie tej sytuacji będą niskie. Cash Out często wymaga zatem twardych i szybkich decyzji, które nie zawsze okażą się trafione, ale w wielu sytuacjach mogą korzystnie wpłynąć na Twój budżet.

cash out

Od czego zależy kwota oferowana przez Cash Out?

Wysokość wypłaty oblicza algorytm, który bierze pod uwagę kilka czynników. Kluczowym czynnikiem jest oczywiście to, jak blisko jest do pozytywnego rozliczenia kuponu. Jeśli wyniki Ci sprzyjają i brakuje niewiele, aby kupon wszedł, algorytm zaproponuje dużo wyższą kwotę, aniżeli w sytuacji, gdy wynik jest otwarty i może pójść w obie strony. Jednak na wysokość wypłaty wpływa także kilka istotnych czynników, a mianowicie:

  • kurs kuponu,
  • liczba zdarzeń na kuponie,
  • stawka zakładu,
  • ewentualna wygrana.
Czytaj również:  Systemy Bukmacherskie - Opisy popularnych systemów bukmacherskich

Zaraz po zawarciu kuponu, proponowana kwota Cash Out jest ok. 20% niższa od stawki zakładu. Dalsze zmiany zależeć będą od stanu meczu. Gdy wynik będzie otwarty (ale nie będzie premiował Twojego kuponu), kwota będzie spadać. Jeśli wynik zmieni się na niekorzyść, proponowana wypłata będzie albo bardzo niska, albo funkcja stanie się niedostępna. W sytuacji, gdy wynik zmieni się na Twoją korzyść i będzie premiował kupon, wówczas kwota wypłaty będzie wyższa od stawki zakładu i co oczywiste niższa od ewentualnej wygranej.

Czy można zamknąć omyłkowo obstawiony zakład?

Załóżmy, że gracz z rozpędu obstawił nie ten zakład co trzeba. Czy może go zamknąć przed czasem odbierając pełną stawkę? Niestety nie. Oferowana kwota zaraz po zawarciu zakładu jest niższa przynajmniej o 20% od stawki. Zawsze będzie to przynajmniej 12%, a zatem tyle, ile wynosił podatek od stawki. W teorii zatem, zamknięcie omyłkowo obstawionego zakładu przed czasem jest możliwe, ale niestety trzeba się przy tym liczyć, że poniesiemy stratę. Mimo wszystko, to i tak dużo, biorąc pod uwagę, że jeszcze kilka lat temu z aktywnym kuponem nie dało się zrobić absolutnie nic.

Którzy bukmacherzy posiadają funkcję Cash Out?

Funkcja Cashout pojawiła się kilka lat temu i bardzo szybko zyskała popularność wśród graczy. Bukmacherzy szybko zdali sobie sprawę, że Cash Out będzie ważnym udogodnieniem, na który potencjalni klienci na pewno zwrócą uwagę. Dzięki temu, funkcja Cash Out jest obecnie standardem niemal we wszystkich serwisach legalnych bukmacherów. W ostatnich latach polski rynek bukmacherski spęczniał, a lista legalnych firm wydłużyła się do ponad 20 pozycji.

Opcja Cash Out jest udogodnieniem dostępnym w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Nie jest ona dostępna w punktach naziemnych. Zastanawiasz się, którego bukmachera z opcją Cash Out wybrać? Pomocny okaże się ranking bukmacherów dostępny na naszej stronie. Możliwość zamknięcia zakładu przed czasem oferują nam m.in. tacy bukmacherzy, jak: Superbet, STS, Fortuna, Betclic, forBET czy LV BET. Co więcej, funkcja ta jest stale usprawniona. Np. w przypadku Superbet gracze mogą zaakceptować ewentualne zmiany kwoty, co ułatwi zamknięcie kuponu.

Czy warto korzystać z funkcji Cash Out?

Zdecydowanie jest to duże udogodnienie, które pozwoli graczom lepiej kontrolować swoje poczynania. O tym, czy Cash Out jest opłacalną opcją zależy wiele czynników. W gruncie rzeczy musimy oszacować prawdopodobieństwo, z jakim trwające zdarzenia zakończą się po naszej myśli. Następnie, na podstawie tego prawdopodobieństwa należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ewentualna wypłata jest dla nas satysfakcjonująca. Jeśli mamy bardzo poważne obawy co do wyniku, a Cash Out oferuje kwotę wyższą od stawki, warto się zastanowić nad zamknięciem takiego kuponu. To samo tyczy się zakładów AKO, gdy trafimy kilka pierwszych typów, a wypłata przyjmuje wartość 80-85% ewentualnej wygranej. Jeśli natomiast jesteśmy w miarę pewni swoich typów, wówczas warto poczekać na końca, aby zgarnąć pełną wygraną z obstawionych zakładów.

Czytaj również:  Czym jest handicap azjatycki i jak go obstawić?

Jak wykorzystać Casha w zakładach AKO?

Za sprawą funkcji Cash Out, rozbudowane taśmy cieszą się coraz większą popularnością. Obstawiając kupon z 10 zdarzeniami mamy pewność, że ewentualna wygrana oraz kurs całkowity będą bardzo wysokie. Ma to wpływ na oferowaną wypłatę. Wystarczy, że z takiego kuponu trafimy 3-4 zdarzenia, a wypłata może być dużo wyższa od stawki zakładu. Gracze szybko dostrzegli w tym szanse na zwiększenie efektywności swoich kuponów. Jeśli obstawiasz zakłady combi z wieloma zdarzeniami, koniecznie sprawdzaj, jak zmienia się cash out w zależności od kolejnych wyników.

Cash out a promocje bukmacherskie

Gracze muszą również pamiętać o tym, że funkcja cash out nie łączy się z niektórymi zakładami, np. z zakładami bez ryzyka oferującym cashback w przypadku przegranego kuponu. W wielu serwisach bukmacherskich spotkamy się z premiami do zakładów combi, w ramach których gracze mogą liczyć na powiększoną wygraną w przypadku trafienia wszystkich zdarzeń. Takie kupony mogą być zamknięte przed czasem, ale wówczas premia nie zostanie przyznana. Mamy także promocje, w których niektóre zakłady można postawić bez podatku od stawki. Także w tej sytuacji skorzystanie z funkcji Cash Out może nie być możliwe.

cash out

Jak wykorzystać funkcję u bukmachera?

To bardzo proste, wystarczy postawić interesujący zakład, a następnie czekać na rozwój wydarzeń. Możesz śledzić wyniki na żywo lub oglądać transmisję z obstawionego spotkania. Jeśli stwierdzisz, że wynik jest korzystny, ale w każdej chwili może zmienić się na niekorzyść wówczas przejdź do swojego bukmacherskiego konta i wybierz aktywne kupony. Do takich kuponów przypisana będzie funkcja Cash Out wyświetlana w formie proponowanej wypłaty. Jeśli uznasz, że kwota ta jest satysfakcjonująca, kliknij w przycisk. Jeśli przez kilka sekund proponowana kwota nie ulegnie zmianie, Twój kupon zostanie zamknięty i otrzymasz wypłatę na swoje konto.

Zobacz także