TOP 10 najczęstszych błędów graczy w zakładach bukmacherskich

Można zaryzykować stwierdzeniem, że zarobek zakładów bukmacherskich w głównej mierze opiera się na błędach popełnianych przez graczy. Każdy typer je popełnia i to się z pewnością nie zmieni. Jednak które z nich są najbardziej popularne i w jaki sposób można ich uniknąć? O tym dowiesz się z poniższego artykułu.

Twoim głównym zadaniem na drodze do sukcesu w typowaniu zakładów wzajemnych jest to, by najpierw wykryć popełniane błędy, a następnie nie dopuścić do ich ponownego pojawiania się. W wielu przypadkach gracze zupełnie nie zdają sobie sprawy z faktu, że o ich porażkach przesądzają wciąż popełniane te same błędy. W poniższym artykule poznasz te najpowszechniejsze, które popełniają gracze korzystający z oferty legalnych polskich bukmacherów.

Wizja wysokich wygranych – chciwość

Nie powinno nikogo dziwić, że ten błąd pojawia się zdecydowanie najczęściej, szczególnie w przypadku nowych graczy. Często początkujący typerzy decydują się na zawieranie coraz to nowych zakładów, licząc na wysokie wygrane. Dodają kolejne typy do swoich zakładów akumulacyjnych, podziwiając, jak szybko zwiększa się poziom ewentualnej wygranej. Jednak należy pamiętać, że im więcej zdarzeń pojawi się na kuponie, tym niższe są szanse na jego pozytywne rozstrzygnięcie.

Obstawianie kuponów typu „taśma”

Pozycja ta poniekąd łączy się z poprzednią, ponieważ zwykle dokładając kolejne wydarzenia do kuponu AKO tworzy się tzw. Taśmę, czyli zakłady akumulacyjne z bardzo dużą liczbą spotkań. Musisz przy tym pamiętać, że wygrane na takich kuponach wyglądają dobrze wyłącznie na papierze, bo w rzeczywistości, nawet gdy składają się z samych „pewniaków”, rzadko kiedy okazują się trafione.

Czytaj również:  System bukmacherski - Czy istnieje dochodowy?

Typowanie faworytów po niskich kursach

Nie należy opierać swoich zakładów wyłącznie na faworytach. Jest to związane z faktem, że nie ma szans na to, by każdy pewniak zawsze wszedł. W końcu gdyby tak się działo, to zakłady bukmacherskie nie miałyby najmniejszego sensu, a jakby nie patrzeć dalej się rozwijają. Jednak w tym punkcie nie chodzi nam wyłącznie o ryzyko błędnego wytypowania, ale o fakt, że każdy kupon obarczony jest podatkiem. To znaczy, że w przypadku postawienia 10 zł, w rzeczywistości wygrana nalicza się od kwoty 8,8 zł. W przypadku niskich kursów, nawet na poziomie 1.01 taki zakład jest zwyczajnym przepaleniem pieniędzy.

Brak znajomości podstawowych zasad rynku bukmacherskiego

Jeśli planujesz podejść do typowania zakładów bukmacherskich bez odpowiedniej wiedzy, to możesz szybko zauważyć, że twoje zakłady będą cię słono kosztowały. Nie znając podstawowych założeń zakładów wzajemnych nie tylko będziesz się ograniczał do podstawowych rynków, tracąc szansę na te bardziej dochodowe, ale dodatkowo możesz stracić możliwość skorzystania z atrakcyjnych bonusów i promocji.

Typowanie pod wpływem emocji

Niekiedy można się spotkać z typowaniem zakładów pod wpływem emocji, zbliżonych do szału jaki dopada niektórych podczas zakupu w supermarkecie. Często gracze widząc atrakcyjne kursy na dobrą drużynę czy zawodnika decydują się na postawienie zakładu. Niekiedy również typują określoną drużynę tylko dlatego, że jest bardziej znana od rywala. Takie zachowanie nie może wróżyć nic dobrego i szybko może się skończyć bankructwem.

Chęć odkucia się

Nikt nie lubi przegrywać, szczególnie w zakładach bukmacherskich. Jednak musisz wiedzieć, że chęć szybkiego odegrania się po porażce bardzo często kończy się podejmowaniem nie do końca przemyślanych decyzji. Te z kolei mogą skutkować kolejną porażką, zamykając w ten sposób błędne koło.

Czytaj również:  Jak typować me w siatkówce mężczyzn?

Brak konkretnego planu działania

To naprawdę istotny błąd, popełniany przez zdecydowaną większość graczy. Często nie planują oni kolejnych działań z odpowiednim wyprzedzeniem, co może skutkować narastającymi stratami. Nie wiedząc, jak w przyszłości będą kształtowały się nasze kupony, nie mamy możliwości odpowiedniego zaplanowania budżetu, co w efekcie może skutkować angażowaniem zbyt dużej liczby środków w nadziei na trafienie prawdziwej okazji.

Granie na chybił/trafił

Raczej nikomu nie trzeba mówić, że metoda ta jest niebezpieczna i raczej nie przyniesie dużych zysków. Niekiedy gracze typujący codziennie decydują się na dodanie zakładu dotyczącego dyscypliny sportowej, o której nie mają zielonego pojęcia. Wówczas ciężko jest oczekiwać pozytywnych rezultatów. Lepiej zdecydować się na jeden do dwóch sportów i trzymać się właśnie ich.

Typowanie swoich sympatii

Tutaj podobnie w grę wchodzą emocję typującego. Będąc fanek Realu Madryt lepiej zrezygnować z typowania zakładów z ich uczestnictwem. W takiej sytuacji ciężko jest mówić o obiektywnym typowaniu, przez co można się narazić na wysokie straty.

Bazowanie na typach innych graczy

Spora część graczy decyduje się by za wszelką cenę postawić swój kupon, w dyscyplinę o której nie ma zielonego pojęcia. Wówczas decyduje się na weryfikację typów innych graczy. Musisz jednak wiedzieć, że tamte kupony również są typowane przez osoby takie jak ty, a co za tym idzie, nie pozwolą ci na uzyskanie wysokich wygranych.

Zobacz także