Wykorzystaj błędy bukmacherów do dobrych typów!

Z pewnością nie jest dla ciebie tajemnicą fakt, że również bukmacherom zdarza się popełniać błędy. Oczywiście są one zdecydowanie rzadsze, niż te popełniane przez graczy, jednak warto wiedzieć, że na tych błędach da się dobrze zarobić. Jednak musisz przy tym pamiętać, że część błędów lepiej omijać szerokim łukiem. W poniższym artykule wskażemy ci najważniejsze informacje dotyczące błędów popełnianych przez operatorów zakładów wzajemnych.

Najczęstsze błędy popełniane przez bukmacherów

Aby stworzyć ten tekst wybraliśmy wyłącznie pięciu operatorów, jednak ich pełną listę możesz znaleźć tutaj. Poniżej znajdziesz najczęściej popełniane przez bukmacherów błędy, które będą miały wpływ na twoją wygraną. Oczywiście musisz przy tym wiedzieć, że nie zawsze będą one rozliczane na twoją korzyść, dlatego powinieneś wykazać się dużą ostrożnością podczas szukania tego typu opcji.

Kursy nieadekwatne do poziomu ryzyka niepowodzenia

Z pewnością nikt nie będzie miał nic przeciwko, jeśli skorzystasz z tzw. lekkich valuebetów, które można scharakteryzować w taki sposób, że ostateczny współczynnik na określoną opcję, został źle oszacowany (w rozsądnym stopniu). Może się pojawić sytuacja, że przy stawianiu na zwycięstwo drużyny X kurs powinien wynosić około 1.50, jednak w rzeczywistości bukmacher przyznał mu wartość 1.90.

W takiej sytuacji bez chwili wahania możesz wrzucić taki typ do swojego kuponu. Przy takiej selekcji możesz zdecydować się na kupon akumulacyjny, lub gdy kurs przebije barierę 2.00 możesz zdecydować się na zakład pojedynczy. Wówczas twoja wygrana znacznie wzrośnie. Warto wykorzystać taką szansę, ponieważ bukmacher rozliczy taki zakład na korzyść graczy.

Czytaj również:  Poker Polska – jak grać legalnie w pokera w Superbet?

Pomniejszenie współczynnika w obrębie określonej selekcji. Jednak sytuacja znacząco się zmieni, gdy różnice są od siebie mocno oddalone. Jeżeli bukmacher pomylił się w formułowani zakładów, przyznając kurs drużyny X, drużynie Y. wówczas warto się wstrzymać od korzystania z takiej okazji, ponieważ w jej przypadku operator od razu po wychwyceniu błędu dokona odpowiedniej korekty kursów, z kolei wszystkie zagrane selekcje zostaną rozliczone przy współczynniku 1.00.

Musisz przy tym pamiętać, że wykorzystanie takiej okazji może się obrócić przeciwko tobie i co ważne bardzo szybko. Może mieć to miejsce szczególnie wówczas, gdy obstawiacie popularne zakłady bezpieczne, dla których anulowanie jednego zdarzenia na kuponie akumulacyjnym może skutkować całkowitą zmianą wartości kursu ogólnego.

Pomyłki kursowe przy tych samych zdarzeniach

Kolejnym błędem, jaki udało nam się wyłapać, są różnice kursowe podczas takich samych zdarzeń. Często można je zauważyć przy tymach na rzuty rożne w piłce nożnej W takim przypadku załóżmy że planujemy postawić na spotkanie AFC Vournemouth i Liverpool FC powyżej wartości 9.5 RR z kursem 1.74 ponieważ nasza analiza wykazała, że obie drużyny często zdobywają kornery i dziesięć wznowień nie powinno stanowić wyzwania.

Oczywiście możesz się zdecydować na zagranie takiego zakładu, jednak znacznie lepszy rezultat uzyskasz po dokładnym zapoznaniu się z pozostałymi opcjami. Może się okazać, że znajdziesz sekcję trzydrogową związaną z rzutami rożnymi, w której wynik minimum dziesięciu RR będzie opatrzony kursem 1.89.

Co ciekawe, jest to w rzeczywistości taki sam zakład, jednak w opcji drugiej musi pojawić się minimum 10 wznowień narożnych, a sam zakład został po prostu inaczej opisany.

Dodawanie surebetów

Niekiedy w ofercie legalnych polskich bukmacherów można trafić na tak zwane surebety. Charakteryzują się one tym, że zakład wzajemny, który zostanie zawarty po ostatecznym gwizdku bądź po usłyszeniu dźwięku syreny zostanie rozliczony pozytywnie, niezależnie od wyniku końcowego. Jest to związane z różnicą kursową u dwóch operatorów.

Czytaj również:  Minimalny kurs na kuponie – co to właściwie oznacza?

Najlepiej takich zakładów szukać wśród wydarzeń dwudrogowych, ponieważ w takiej sytuacji szansa na pozytywne rozliczenie zakładu wynosi równe 50%. Co ważne, typowanie surebetów jest strategią dochodową i z pewnością mocno opłacalną, jednak musisz pamiętać, że na dłuższą metę nie będzie ona skuteczna, szczególnie wówczas, gdy będziesz korzystał wyłącznie z niej. Jest to związane z faktem, że w przypadku wykrycia przez operatora grania wyłącznie surebetów twoje konto zostanie dożywotnio zbanowane, a co więcej, nie będziesz miał już możliwości założenia nowego konta.

Niepoprawne rozliczenie kuponów

Ostatnio zauważyliśmy, że coraz częściej operatorzy mają problem z poprawnym rozliczeniem zakładów bukmacherskich. Jednak w tej kwestii powinieneś zachować szczególną ostrożność. Może się zdarzyć sytuacja, w której twój kupon zostanie rozliczony pozytywnie, jednak po czasie zmieni on status na przegrany.

Jeśli w międzyczasie uda wam się wypłacić środki, wówczas na koniec pojawi się saldo ujemne, a bukmacher zwróci się z prośbą o uregulowanie należności. Możecie przy tym spróbować dążyć do swoich racji, by operator unieważnił pojawiający się na koncie ”dług”. Musicie jednak pamiętać, że wszystko zależy od tego, jak uargumentujecie takie działanie.

Zobacz także