Zasady typowania piłki ręcznej

Nie da się ukryć, że piła ręczna cieszy się obecnie coraz większą popularnością w naszym kraju. Z miesiąca na miesiąc zwiększa się również grono graczy typujących tę dyscyplinę. Takie zmiany potwierdzają również legalni polscy bukmacherzy, którzy zdecydowali się na powiększenie swojej oferty w tej dziedzinie. Jeśli i ty planujesz rozpocząć typowanie piłki ręcznej, powinieneś wiedzieć, na co należy zwrócić szczególną uwagę, by gra okazała się dla ciebie możliwie jak najbardziej dochodowa.

Zasady gry vs. Typy i kursy

Nim przejdziemy do kwestii związanych z zakładami bukmacherskimi, postaramy się nieco rozjaśnić ci podstawowe zasady, które warto wziąć pod uwagę podczas typowania. Wielu doświadczonych graczy wykorzystuje te metody, dzięki czemu mogą się cieszyć naprawdę wysokimi wygranymi.

Zasady gry w piłkę ręczną są niezwykle proste, przez co z pewnością szybko je zrozumiesz. Każdy mecz trwa po 60 minut i składa się z dwóch połów. To sprawia, że typować możesz nie tylko ostateczny wynik spotkania, ale również wynik na zakończenie pierwszej połowy.

Podczas typowania możesz również obstawiać zakłady na kombinacje na bramki, stawiając zakład na np. powyżej 55,5 gola w trakcie meczu, albo kary indywidualne zawodników – liczba x kar indywidualnych podczas spotkania. Jeżeli decydujecie się na typowanie wydarzeń ligowych, np. o puchar kraju lub puchar międzynarodowy, wówczas musicie wiedzieć, że remis podczas spotkania będzie się wiązał z koniecznością 10 minutowej dogrywki. Również ten etap możesz typować u legalnych polskich bukmacherów.

Czytaj również:  Jakie systemy bukmacherskie dla nowych typerów?

Jeśli po dogrywce w dalszym ciągu nie uda się ustalić wyniku, wówczas arbiter zarządzi konkurs na rzuty karne.

W piłce ręcznej na boisku spotykają się po 7 zawodników obu drużyn, już z bramkarzem. Jednak warto pamiętać, że liczba zawodników może się zmieniać w sposób dynamiczny, ponieważ sędzia może zarządzić czasową dyskwalifikację za granie nieprzepisowe.

Najpopularniejsze zakłady w piłce ręcznej

Warto pamiętać, że piłka ręczna jest sportem trzydrogowym. To znaczy, że możesz typować zwycięstwo jednej z drużyn lub remis (oczywiście poza wcześniej wspomnianymi wydarzeniami ligowymi). Jednak bukmacherzy w swojej ofercie nie ograniczają się wyłącznie do minimum, zapewniając dostęp do szerokiej liczby zakładów. Poniżej przedstawimy ci te najpopularniejsze.

Zwycięstwo bez remisu 0 draw no bet

Jest to zakład na wytypowanie zwycięscy spotkania z dodatkowym założeniem, że w przypadku wystąpienia podziału punktów między drużynami, zakład zostanie rozliczony po kursie 1.0. Tym samym twój kupon bukmacherski dalej będzie w grze, dając ci szansę na wytypowanie kolejnego zakładu.

Zakład z podpórką

Tutaj obowiązuje ta sama zasada, co w przypadku pozostałych dyscyplin sportowych. W ramach tego zakładu możesz wytypować rezultat 1X, 2X lub 12, czyli zwycięstwo gospodarzy lub remis, zwycięstwo gości lub remis oraz zwycięstwo gospodarzy lub gości. Warto pamiętać, że taki typ znacząco zwiększa Twoją szanse na prawidłowy typ, kształtując ją na poziomie 66,6%

Under/over liczba goli

Warto mieć na uwadze, że ten zakład zawiera mnóstwo różnorodnych podtypów, a zależą one od tego, jakie drużyny ze sobą rywalizują. Często bukmacherzy online oferują określone linie, np. powyżej/poniżej 55.5 gola na mecz.

Zakłady łączone – zwycięstwo i  bramki

Decydując się na wytypowanie takiego zakładu twoim zadaniem będzie wskazanie zwycięscy określonego spotkania oraz ogólną liczbę goli, które podczas niego padną. Co ciekawe, sekcje te zwykle opatrzone są bardzo wysokimi kursami, jednak należy pamiętać, że jest to związane ze sporą trudnością we wskazaniu konkretnej liczby trafionych bramek.

Czytaj również:  Gdzie znaleźć pewne typy w Google?

Zakład na połowę i mecz

W tym zakładzie masz za zadanie wskazać wynik pierwszej połowy oraz na zakończenie spotkania. Typując 1/1 wskazujesz, że drużyna gospodarzy będzie prowadziła zarówno w pierwszej połowie, jak i na zakończenie spotkania.

Piłka ręczna w ofercie legalnych polskich bukmacherów

Nie da się ukryć, że obecnie każdy ceniący się legalny polski bukmacher posiada w swojej ofercie również zakłady na piłkę ręczną. Jedynie nieliczni operatorzy decydują się na oferowanie pojedynczych zakładów.

W naszej ocenie, planując typowanie właśnie piłki ręcznej powinieneś skupić się na ofercie bukmachera forBET. Jako główny sponsor Śląska Wrocław, który zajmuje wysokie pozycje w polskiej ekstraklasie, operator ten posiada naprawdę wiele atrakcyjnych rynków, z zastosowaniem wysokich kursów. Decydując się na wybór tego operatora możesz spodziewać się zarówno tych najpopularniejszych typów i podtypów, jak również szereg mniej rozpoznawalnych wydarzeń.

Co ciekawe ten operator zakładów wzajemnych umożliwia obstawianie własnych zakładów. Wystarczy skontaktować się z ich obsługą klienta, by wskazać planowany do wytypowania zakład. Oczywiście musisz pamiętać, że zgłoszenie nie zawsze musi zostać zaakceptowane, a sam zakład powinien być odpowiednio przemyślany. Jednak jest to zawsze dodatkowa, bardzo ciekawa opcja, która wyróżnia ofertę forBET na tle konkurencji.

Zobacz także