Jak skutecznie obstawić mecz tenisowy?

Tenis należy do grona najchętniej obstawianych dyscyplin sportowych. Przemawia za tym chociażby bardzo duża liczba meczów tenisowych każdego dnia, jak również ogromna popularność tego sportu na całym świecie. Chcesz skutecznie wytypować mecz tenisowy? Wbrew pozorom nie jest to zadanie łatwe, biorąc pod uwagę, jak wiele czynników może mieć wpływ na przebieg i wynik spotkania. W tym artykule postaramy się jednak omówić te czynniki.

Czym charakteryzuje się tenis?

Tenis jest nazywany sportem przegranych. W dużym turnieju startuje ponad 100 zawodników i tylko jeden z nich w trakcie tego turnieju nie dozna ani jednej porażki. Jest to również jedna z najbardziej samotnych gier, w których tenisista jest pozostawiony sam sobie i musi zmagać się z olbrzymią presją. To wszystko sprawia, że mecz tenisowy często obfituje w zwroty akcji – gdy wydaje się, że jedna strona pewnie zmierza po wygraną, nagle może nastąpić kryzys i przebudzenie drugiej strony. Doskonale wiedzą o tym miłośnicy tego wspaniałego sportu. Typowanie tenisa nie jest zatem zadaniem łatwym, ale istnieją pewne sposoby na poprawienie wyników.

Jakie zakłady na tenis można obstawiać?

Zacznijmy od tego, w jaki sposób można typować wynik meczu tenisowego. Najczęściej wybierane są oczywiście zakłady proste na zwycięzcę meczu (12). Jest to zakład dwudrogowy, w którym nie ma opcji remisu. Jeśli spotkanie zakończy się kreczem (zawodnik podda spotkanie z powodu kontuzji) bukmacher zwykle zwraca pieniądze, aczkolwiek u niektórych bukmacherów do rozliczenia zakładu wystarczy przynajmniej jeden rozegrany set, który wówczas zdecyduje o zwycięzcy. Większej wprawy wymagają zakłady na dokładny wynik meczu.

Czytaj również:  Sposoby przewidywania różnic bramkowych w rozgrywkach piłki nożnej

Mecz tenisowy można jednak obstawić na wiele innych sposobów. Bardzo popularne są zakłady na gemy, w których gracze obstawiają zakłady poniżej/powyżej starając się wytypować, ile gemów zostanie rozegranych w meczu. Zakłady na tenis oferują również handicap, czyli zakłady, w których zwycięzcę można obstawić po dodaniu lub odjęciu wirtualnych gemów do wyniku końcowego. Najpopularniejsze mecze pozwalają także typować liczbę asów czy też zagrań kończących. Takie zakłady są rozliczane na podstawie oficjalnego raportu pomeczowego.

Jak skuteczniej typować mecze tenisowe?

Kluczem do sukcesu jest rzetelna analiza przedmeczowa, na podstawie której można oszacować szanse obu tenisistów lub tenisistek. W trakcie tej analizy należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które mogą rzutować na wynik meczu. Oto kluczowe czynniki:

  • Forma zawodników na podstawie ostatnich spotkań,
  • Bilans bezpośredni (H2H) między zawodnikami,
  • Terminarz i ewentualne zmęczenie ostatnimi meczami,
  • Ranga spotkania i prestiż turnieju,
  • Aktualny ranking zawodników,
  • Nawierzchnia kortu (wielu zawodników ma swoją ulubioną nawierzchnię),
  • Preferowany styl gry obu stron.

Mecz tenisowy jest jednak obciążony także czynnikami, których nie da się wziąć pod uwagę. Czasem ogromny wpływ ma pogoda, np. wilgotność oraz siła wiatru. Dodatkowo zawodnik może mieć po prostu gorszy dzień lub zmaga się z drobną kontuzją. W tenisie bardzo istotna jest także siła mentalna, a tej niektórzy tenisiści i tenisistki po prostu nie mają. Chcesz skuteczniej typować mecze tenisowe? Pomoże w tym doskonała znajomość dyscypliny oraz zawodników i zawodniczek. Tylko w ten sposób można sprawnie przeanalizować wszystkie czynniki i oszacować prawdopodobieństwo określonego wyniku. Zagorzali fani tenisa dość skutecznie potrafią przewidywać „niespodzianki”, w których to underdog okazuje się zwycięzcą spotkania.

Obstawianie meczu tenisowego na żywo

Osoby znające specyfikę tenisa mogą również pokusić się o obstawianie zakładów na żywo. Czasami łatwo dostrzec pewne symptomy, które mogą zwiastować zwrot akcji i lepszą grę jednego z zawodników. A to z kolei może pomóc w wytypowaniu tego, kto wygra następnego gema lub bieżącego seta. Wielu doświadczonych typerów wybiera w przypadku tenisa właśnie zakłady na żywo. Dodatkową korzyścią są oczywiście dużo większe emocje podczas oglądania spotkania. Dużym plusem jest to, że tenis zawsze odgrywa dość istotną rolę w ofercie zakładów na żywo w serwisach bukmacherskich. Czasem można nawet oglądać obstawiany mecz tenisowy bezpośrednio u bukmachera.

Czytaj również:  Jak obstawiać mecze na żywo?

Gdzie możesz obstawić mecz tenisowy?

Na wyniki osiągane przez typerów w dużej mierze wpływają również kursy bukmacherskie, a także jakość oferty prezentowanej przez bukmachera. Dlatego w dążeniu do lepszych wyników warto skupić się także na tym aspekcie, aby obstawiać mecz tenisowy tam, gdzie można liczyć na najkorzystniejszą ofertę. Bardzo bogatą ofertą na tenis może się pochwalić legalny bukmacher Superbet. Oferuje on zarówno szeroką gamę zakładów przedmeczowych, jak również zakładów na żywo. Co jeszcze istotniejsze, bukmacher ten oferuje swoim klientom atrakcyjne promocje i bonusy, dzięki którym obstawianie meczów tenisowych jest dużo przyjemniejsze.

Zobacz także