Czym jest strefa typera i gdzie ją znaleźć?

Strefa typera może być bardzo dużym udogodnieniem, które ułatwi budowanie opłacalnych kuponów. W trakcie typowania wyników różnych wydarzeń sportowych gracze mogą się wzajemnie wymieniać spostrzeżeniami, a także udostępniać swoje typy bukmacherskie. Jest to bardzo przydatne zwłaszcza przy analizie meczowej, gdy szukamy najbardziej wartościowych zakładów. Co dokładnie oferuje graczom strefa typera i gdzie można ją znaleźć?

Co to jest strefa typera?

Strefa typera nie ma jednolitej definicji. Pod tym pojęciem rozumiemy po prostu miejsce, w którym gracze mogą liczyć na liczne ułatwienia w procesie obstawiania zakładów bukmacherskich. Zakres tych udogodnień jest bardzo różny. Coraz większa liczba bukmacherów decyduje się na takie rozwiązanie, oferując swoim klientom zapowiedzi popularnych wydarzeń sportowych, obszerne statystyki i wyniki spotkań, a także przestrzeń do wygodnej komunikacji. W dużej mierze, strefa typera przypomina po prostu forum bukmacherskie, tyle tylko, że jest od niego bardziej rozbudowana oraz dostępna dla wszystkich klientów serwisu bukmacherskiego.

Poprzez strefę typera możemy rozumieć także miejsce, w którym gracze mogą budować swoje kupony bez konieczności obstawiania ich za prawdziwe pieniądze. Tutaj chodzi o to, aby udostępniać swoje typy innym graczom. Co więcej, niektórzy bukmacherzy oferują nawet nagrody dla najskuteczniejszych typerów, którzy uzyskają najlepsze wyniki w takim obstawianiu „na sucho”. W kontekście tego typu wydarzeń bardziej odpowiednim określeniem będzie jednak liga typerów.

+

Przeczytaj od naszej redakcji aktualne: Superbet opinie

Jakie treści można znaleźć w strefie typera?

Jak już mówiliśmy, strefa typera nie posiada jednej, ustandaryzowanej definicji, a to oznacza, że strefy różnych bukmacherów mogą nam zaoferować różne udogodnienia. Bazując na obserwacjach polskiego rynku bukmacherskiego, strefa typera może obejmować następujące elementy:

  • Zapowiedzi nadchodzących wydarzeń sportowych wraz z analizami,
  • Wyniki i statystyki z ostatnich meczów,
  • Sekcja do udostępnienia swoich kuponów innym graczom,
  • Chat do komunikowania się z innymi typerami,
  • Stefa to typowania wyników z możliwością wygrania różnych nagród.

Jedno jest pewne, dobrze zaopatrzona strefa typera może być sporym ułatwieniem dla graczy, zwłaszcza, gdy typuje się wyniki wydarzeń, co do których nie ma się pewności. Spostrzeżenia oraz analizy ze strony innych graczy mogą być bardzo pomocne w budowaniu opłacalnego kuponu. Szczególnie istotnym udogodnieniem jest także sekcja udostępnienia kuponów. Pozwala ona graczom kilkoma kliknięciami odtworzyć i obstawić taki kupon na swoim koncie.

Czym właściwie jest liga typerów?

Liga typerów to miejsce, w którym gracze mogą rywalizować pomiędzy sobą o jak najlepsze wyniki w typowaniu. Każda liga odznacza się swoimi zasadami. Zwykle, na liczbę zdobywanych punktów wpływa kilka czynników: kurs zakładu, stawka, a także wysokość wygranej. Niektóre ligi uwzględniają także liczbę zdarzeń na kuponie. Typerzy, którzy okażą się najskuteczniejsi w danym okresie mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, w tym również bonusy, nagrody pieniężne, a także nagrody rzeczowe. Coraz większa liczba bukmacherów oferuje swoim klientom tego typu wydarzenia specjalna. Strefa typera jest bowiem bardzo skutecznym sposobem na zaktywizowanie typerów odrobiną rywalizacji.

Polecamy nasz TOP artykuł gdzie znajdziesz najlepsze aplikacje bukmacherskie.

Jakie udogodnienia oferuje strefa typera?

Przede wszystkim, strefa ułatwia znalezienie najbardziej wartościowych typów na wydarzenia sportowe. Tutaj kluczowym hasłem okazuje się value bet, czyli wartościowy zakład, w którym kurs jest adekwatny, a nawet lekko zawyżony względem prawdopodobieństwa wyniku. Obstawianie takich zakładów jest jedną z prostszych technik na poprawienie swoich wyników. Tak się składa, że strefa często pozwala nam znaleźć takie właśnie zakłady, które inni gracze uznali za wartościowe. Jest to oczywiście nieco subiektywna kwestia, jako iż wartość oceniamy na podstawie prawdopodobieństwa wyniku, które samy szacujemy na podstawie analizy.

Czytaj również:  Które sporty najłatwiej jest typować?

Strefa typera może być sporym udogodnieniem dla graczy, którzy nie mają pomysłu na kupon lub chcą się upewnić, że interesujące ich wydarzenia sportowe są dobrą propozycją do obstawienia. Jeśli chodzi o chat na żywo, spostrzeżenia innych graczy pozwalają zweryfikować nasze oczekiwania względem wyniku z oczekiwaniami innych graczy. Czasem można tu znaleźć także bardzo istotne informacje, które mogą mieć spory wpływ na przebieg spotkania. Reasumując, strefa typera sprawia, że obstawianie dobrych zakładów jest dużo łatwiejsze.

Jacy bukmacherzy oferują graczom strefę typera?

Coraz większa liczba legalnych bukmacherów w Polsce stara się zaoferować swoim graczom strefę typera. Jest to coraz ważniejsze udogodnienie, które powoli staje się jednym ze standardów oferty. Strefa typera jest dostępna m.in. w serwisach bukmacherskich Fortuna, Superbet czy STS. Jest to kolejny z czynników, który warto uwzględnić na etapie wyboru bukmachera. Liczne udogodnienia dostępne w strefie typera mogą mieć naprawdę spore znacznie w kontekście satysfakcjonującego obstawiania zakładów bukmacherskich.


Na pewno dla graczy w zakładach bukmacherskich bardzo dużym ułatwieniem jest, kiedy mają możliwość konsultacji z innymi graczami. Także wymiany zdań na temat ich kuponów, porównania salda po dzisiejszym dniu, a także wielu innych spraw związanych z grą. To ma swoje znaczenie zwłaszcza w przypadku analizy meczowej. Pewna ilość graczy może zbierać informacje na temat danego spotkania i mogą się oni nimi wymieniać. Dlaczego o tym mówimy? Ponieważ istnieje takie miejsce. Nazywa się to strefa typera. Gdzie coś takiego znaleźć. Wyjaśniamy.

Jakie znaczenie ma to pojęcie?

Tak naprawdę trudno opisać to w kilku słowach. Najlepszym przykładem będzie tutaj po prostu firma bukmacherska Fortuna, która chyba jako jedna z niewielu firm. Być może nawet jako jedyna posiada strefę typera. Można zatem to zobrazować na konkretnym przykładzie.

Patrząc na ogół to mamy do czynienia z niczym innym jak po prostu z typowym forum bukmacherskim. Gdzie firma może udostępnić graczowi analizy do spotkań, zapowiedzi ekspertów. Także możliwość konwersacji z innymi graczami i wymianę zdań na konkretny temat. Tutaj możliwe jest pokazanie swoich kuponów, czy też omówienie nurtującego tematu, przykładowo jaki konkretny typ będzie najlepszy do danego spotkania.

Oczywiście samo forum to pojęcie niezwykle rozwinięte. Zdarzają się takie, które są dosyć ubogie same w sobie. To jest dostępne dla każdej osoby, która korzysta z zakładów bukmacherskich w danej firmie. Poza tym poza możliwością komunikacji z innymi typerami taka osoba jest w stanie znaleźć coś, co na pewno ją zainteresuje i będzie dla niej wartością dodatnią w jej kuponach.

Oczywiście tutaj nie tylko o to chodzi, wszak tam mogą zostać zbudowane konkursy, gdzie nie ma potrzeby stawiania swoich pieniędzy. Zaś obstawia się tam po prostu dla frajdy i możliwości rywalizacji z innymi zawodnikami. Niekiedy możliwe jest otrzymanie nagród, które wcześniej są ustalane. Niewykluczone, że czasami musi jednak zakończyć się tylko i wyłącznie na samej satysfakcji.

Skoro takie miejsce posiada informację ze statystykami i wynikami z ostatniego okresu w danych rozgrywkach. Przy odpowiedniej współpracy i podaniu propozycji od każdej z kilku osób możliwe jest zatem stworzenie solidnego kuponu. Nawet, jeśli takie osoby nie chcą współpracować w ten sposób, to wówczas ich zdanie można wykorzystać na inny sposób i zadziałać na własną rękę.

Czytaj również:  Darmowe pieniądze za rejestrację 2022 – Superbet

Rywalizacja pomiędzy graczami na forum

Oczywiście na każdym tego typu forum musi dojść do sytuacji, gdzie gracze będą między sobą rywalizować o miano tego najlepszego, stąd też administratorzy starają się o stworzenie specjalnej ligi typera na określonych zasadach i z konkretnymi nagrodami.

Aby zdobyć nagrodę na sam koniec danego okresu, a tym samym być na 1 miejscu w klasyfikacji, należy uwzględnić kilka czynników. Są one bardzo podobne do normalnych rozgrywek w sporcie i tabeli w lidze. Tutaj jednak mamy pojęcia typowo bukmacherskie. Tutaj zamiast punktów mamy kursy, im wyższy tym lepiej. Zamiast ilości spotkań mamy stawkę kuponu, natomiast zamiast bilansu bramek mamy ewentualną wygraną.

Zdecydowanie taka forma rywalizacji jest czymś pozytywnym, jeśli tylko jest to walka fair i każdy trzyma się regulaminu, który został ustalony na początku grania. Może to sprawić, że na stronę przybędzie większa ilość graczy, która zainteresowała się tym pomysłem. Nie tylko mamy tu na myśli nagrody, ale chęć sprawdzenia się na tle innych graczy.

Co jeszcze może dać strefa typera?

Nie tylko analiza, nie tylko statystyki i możliwość komunikacji z innymi typerami. Jednak wśród nich mogą znaleźć się tacy, którzy znajdą coś takiego jak wartościowy zakład i chętnie podzielą się nim na grupie. Oczywiście nie będzie tak cały czas, bowiem z jednej strony bardzo ciężko coś takiego znaleźć, zaś z drugiej osoba, która ma przekonanie o zajściu takiego zdarzenia niekiedy będzie chciała taką informację zachować dla siebie. Niemniej jednak popularny valuebet jest opcją, która pozwala na poprawę swoich wyników, bowiem korzysta się wówczas na błędach bukmacherów. Oczywiście to są tylko i wyłącznie przewidywania gracza oparte na rachunku prawdopodobieństwa. Niemożliwym jest przecież przewidzenie tego, jak będzie wyglądać sytuacja na boisku i jakim wynikiem zakończy się dane spotkanie.

Oczywiście znalezienie samej strefy typera, nie mówiąc już o wartościowych zakładach to bardzo duży plus. Często jest tak, że danego dnia gracz nie ma absolutnie żadnego pomysłu na to, w jaki sposób skonstruować swój kupon, a na forum bukmacherskim jest bardzo duża liczba osób, która ma swój pomysł i chętnie się z nim dzieli. To sprawia, że tacy mniej doświadczeni gracze chętniej sięgają po taki pomysł. Jak wcześniej wspomnieliśmy znajdzie się także duża ilość przydatnych statystyk, jak i same zapowiedzi meczowe.

Możliwe jest zatem nie tylko dobór odpowiednich typów na swój kupon, ale także weryfikacja swoich propozycji na podstawie porównania ich z typami innych osób. Ktoś może mieć inne zdanie niż gracz i wówczas komunikacja i zastanowienie się nad najlepszym wyborem może być w tym przypadku naprawdę dobrym pomysłem. Jak więc widać strefa typera powstała po to, aby pomagać graczom i chociaż to też nie jest żaden system na regularne wygrywanie to jednak jest to dosyć duże ułatwienie, kiedy gracz nie ma przekonania co do wyborów na swoim kuponie.

Strefa typera tylko na Fortunie?

Pisząc wcześniej o strefie typera na Fortunie posłużyliśmy się oczywiście tylko przykładem, ponieważ to chyba najpopularniejsze forum bukmacherskie w Polsce. Nie jest oczywiście tak, że tylko ta firma bukmacherska posiada swoją własną strefę, ponieważ tych w legalnych firmach bukmacherskich w naszym kraju jest o wiele więcej. Wystarczy wejść na stronę STS czy też Superbet, gdzie coś takiego również można znaleźć.

A jak tam w STS?

W przypadku STS mamy do czynienia z typowym blogiem, gdzie pojawiają się aktualności ze świata sportu, jak i zapowiedzi spotkań. Między innymi dzisiejszego pojedynku Polski z Hiszpanią w ramach 2 rundy Mistrzostw Świata w piłce ręcznej mężczyzn, czy też zaległego pojedynku pomiędzy Manchesterem City i Tottenhamem w Premier League. Nie można zapomnieć także o spotkaniach polskich tenisistów i tenisistek w ramach Australian Open. Samych dyscyplin, o których można uzyskać informacje jest na pewno o wiele więcej, co jest bardzo dużym plusem dla gracza. Każdy z nich bowiem jest mocniejszy z danej dyscypliny, nie tylko z piłki nożnej. Warto odwiedzić blog STS, ponieważ strona jest wykonana z dbałością o każdy detal i wszystko jest tam bardzo przejrzyste, zaś same teksty wysokiej jakości wykonane przez ekspertów w danej dyscyplinie sportowej.

Czytaj również:  Popularne typy na 2 ligę żużlową

W Superbet zaś to wszystko wygląda nieco inaczej, ponieważ tam mamy zakładkę Super Social, gdzie można dzielić się swoimi poczynaniami z innymi osobami dodając ich do obserwacji. Stąd też możliwe jest śledzenie gry Jerzego Dudka, a więc jednego z partnerów tej firmy. Można dzielić się także ze swoimi znajomymi. U bukmachera na samej górze istnieje także zakładka newsy, gdzie firma dzieli się ze swoimi klientami swoimi spostrzeżeniami, propozycjami, a także informacjami na dane wydarzenie sportowe. Oczywiście całość jest na bieżąco aktualizowana. Tutaj jednak w przeciwieństwie do STS nie mamy aż tak mocnej pozycji pod względem ilości sportów, bowiem serwis ograniczył się do raptem kilku. Może mieć to związek z tym, jakie sporty najczęściej wybierają gracze. Stąd też możemy zobaczyć informacje na temat piłki ręcznej i Mistrzostw Świata, najlepszych lig europejskich w piłce nożnej, czy też najlepszej ligi koszykówki na świecie, a więc NBA.

Najlepsza strefa typera w Polsce

Wybierając samego bukmachera warto zwrócić uwagę oczywiście na ten aspekt, który może nie jest kluczowy. Bowiem gracz przede wszystkim będzie patrzył na wartości bonusowe i ofertę zakładów. Aczkolwiek możliwość znalezienia istotnych informacji i wskazówek na temat gry w jednym miejscu bez konieczności szukania wszystkiego w innym miejscu jest na pewno bardzo dużym plusem.

Patrząc na 3 wskazane przez nas strefy typera to zdecydowanie najkorzystniej wypada STS. Jednak tam można znaleźć tylko i wyłącznie same informacje. Niemożliwe jest dzielenie się swoimi kuponami czy też spostrzeżeniami z innymi graczami. Inaczej jest jednak w przypadku Fortuny czy Superbet. Chociaż w obu tych przypadkach wygląda to nieco inaczej, jednak możliwa jest komunikacja z innymi. Wysyłanie swoich kuponów, chwalenie się nimi, czy też sama konwersacja to bardzo duże ułatwienie dla wszystkich graczy. Nie tylko tych, którzy zaczynają swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi, ale także dla tych bardziej doświadczonych. Możliwość samego przeglądu forum czy bloga jest dostępny także dla tych osób, które nie posiadają konta, nie są zalogowane. Tylko komentowanie postów, dodawanie kuponów i tym podobne możliwe są dla graczy z kontem.

Czy warto skorzystać ze strefy typera?

Owszem, jak najbardziej. W powyższej części tekstu widać, jak dużo wartości posiada takie forum. Dzięki temu gra poszczególnych klientów może być w znacznym stopniu ułatwiona. Stąd też czasami nie dziwi poszukiwanie bukmachera i tworzenie kont tam, gdzie strefa typera istnieje.

Ważne jest to, że aby do takiej strefy dołączyć, nie potrzeba wielu czynników, tak naprawdę wystarczy posiadać konto. Zalogować się, aby móc wejść w daną zakładkę w jednej z tych wyżej wymienionych firm bukmacherskich. Wówczas wszystko, czego gracz potrzebuje znajduje się w jednym miejscu. Dodatkowo możliwe jest skorzystanie z rad innych, bardziej doświadczonych graczy.

Jeśli takie opcje nie wchodzą w grę, wówczas gracz może poszukać innych firm bukmacherskich, które posiadają zwykły czat. Taki na przykład jest u bukmachera Forbet, aktywność w tym miejscu jest naprawdę bardzo duża.

Stąd też miejsc do dzielenia się swoimi pomysłami jest dużo, a sam wybór tej strony zależy już tylko od gracza. Strefa typera na pewno nie jest czynnikiem dominującym, ale na pewno może mieć pewien wpływ.

Zobacz także