Liga niemiecka – jak ją obstawiać?

Niemiecka Bundesliga przez wielu graczy i miłośników sportu uznawana jest za jedną z najlepszych klas rozgrywkowych na terenie Europu. Zdają sobie z tego sprawę zarówno wielbiciele piłki nożnej, jak i doświadczeni gracze zakładów wzajemnych. Jednak o czym warto pamiętać, by zwiększyć swoje szanse na wygraną?

Niemiecka liga stoi na bardzo wysokim poziomie. Właśnie dlatego to właśnie stadiony naszych zachodnich sąsiadów odwiedzane są przez największą liczbę kibiców. Piłka nożna w wykonaniu piłkarzy Bundesligi przyciąga również przed telewizory, w tym również w Polsce. Z tego powodu trudno jest przejść obojętnie wobec oferty na zakłady wzajemne dotyczące właśnie tej ligi. Jeśli zależy ci na tym, by twoje typy były jeszcze skuteczniejsze, koniecznie zapoznaj się z podstawowymi zasadami typowania, które pozwolą ci znacząco zwiększyć szansę na wygraną.

Również oferta zakładów na niemiecką Bundesligę jest mocno rozbudowana. Gracze mogą typować wszystkie klasyczne rynki, a do tego wybierać ciekawe warianty, które pozwalają jeszcze bardziej podnieść atrakcyjność gry.

Jak typować zwycięzcę Bundesligi?

Statystyki dotyczące klasyfikacji końcowej powinny być pierwszymi, a przy tym najważniejszymi danymi, na które należy zwrócić uwagę podczas typowania zakładów długoterminowych. Analizując odpowiednie dane można szybko zauważyć, że od początku sezonu 2012/2013 w niemieckiej lidze piłkarskiej rządzi zdecydowany lider, którym jest Bayern Monachium. Obecnie piłkarze z tej drużyny mogą się pochwalić uzyskaniem wyniku aż 28 tytułów mistrzowskich, w tym aż siedmiu z rzędu.

Prawdopodobnie nie inaczej będzie również trakcie trwania bieżącej kampanii. Doskonale obrazuje to fakt, że również kursy bukmacherskie na zwycięstwo tej drużyny wahają się w okolicach 1.5.

Czytaj również:  Live Game – typy na to wydarzenie

Na kolejnych pozycjach można zauważyć Borussię Dortmund, RB Lipsk oraz Borussię M’gladbach, jednak szanse na ich wygraną są znacznie niższe.

Jeśli planujesz typować zakład długoterminowy na zwycięzcę ligi, powinieneś rozważyć typ na Bayern Monachium. Jeśli jednak lubisz duże ryzyko, możesz spróbować swojego szczęścia typując BVB lub RB Lipsk.

Król strzelca w lidze niemieckiej

Osoby często typujące strzelców bramek z pewnością będą zainteresowani ofertą z tej kategorii. Warto zaznaczyć, że w kwestii króla strzelców zdecydowanie najlepiej wypada nasz Robert Lewandowski, który trzykrotnie sięgnął już po tytuł najskuteczniejszego strzelca.

Również kampania 2017/2018 należała do Roberta Lewandowskiego, który strzelił aż 29 bramek.

Decydując się na typowanie zakładów długoterminowych powinieneś w szczególności skupić się na znanych markach, czyli w tym wypadku nazwiskach. Choć w niektórych spotkaniach najlepszy może się okazać gracz, który zwykle pozosyaje w cieniu, to w rzeczywistości w ujęciu pełnych rozgrywek jest niemożliwe, by uzyskał on tytuł strzelca roku. Znacznie większe szanse na pozytywny rezultat uzyskasz, gdy zdecydujesz się postawić na Roberta Lewandowskiego lub Timo Wernera.

Typowanie zakładów bramkowych w Bundeslidze

Te statystyki mogą się okazać pomocne dla graczy lubiących typować zakłady, w których pojawia się duża liczba bramek. W tym przypadku można liczyć na to, że nie zawiodą zawodnicy z Bayernu Monachium, którzy na przestrzeni ostatnich sześciu sezonów tylko raz nie uplasowali się na pierwszej pozycji.

Bawarscy piłkarze w ostatniej kampanii mogli się pochwalić wynikiem 88 trafionych bramek. Z kolei drugi najlepszy wynik należał do Borussi Dortmund, która drogę do bramki przeciwników odnalazła 81 razy.

Jeśli chcesz wybierać spotkania Bayernu Monachium rozważ postawienie zakładu, że strzelą oni bramkę.

Zakład na czyste konto

Obecni miestrzowie niemieckiej Bundesligi pomogą również tym graczom, którzy lubią typować zakłady dotyczące trafionych bramek po obu stronach (zakład obie drużyny strzelą gola na „NIE”) bądź wygranej danej drużyny do zera. Nikogo nie powinno zdziwić, że to właśnie zawodnicy Die Roten podczas ostatnich sześciu sezonów mogli się pochwalić zdecydowanie najlepszą defensywą.

Czytaj również:  System bukmacherski - Czy istnieje dochodowy?

W ich przypadku najsłabiej wypadła kampania 2018/2019 kiedy to stracili 32 bramki. Jednak w każdym poprzednim sezonie współczynnik ten oscylował w granicach 17/18 bramek. Jak widać różnica jest naprawdę wyraźna.

Typując zakłady na mecze zespołu z Allianz Arena możesz rozważyć typ, że po stronie przeciwnika nie pojawi się gol.

Mistrzowie punktowania – ponownie Bayern Monachium

Na pewno nie zwidzi nikogo fakt, że w tej kategorii ponownie pojawiła się drużyna z Monachium. Jest to ściśle związane z tym, że Bawarczycy nie zwykli przegrywać swoich meczów. Tylko w zeszłym sezonie musieli zejść z boiska na tarczy w czterech spotkaniach. Z kolei we wcześniejszych sezonach wynik ten był jeszcze lepszy, ponieważ w sezonach 2013/2014, 2015/2016 oraz 2016/2017 przegrywali zaledwie w dwóch spotkaniach, a w sezonie 2012/2013 ponieśli klęskę tylko podczas jednego meczu.

Jeśli planujesz dodać do swojego kuponu pewniaka, możesz zdecydować się na wytypowanie wygranej lub remisu Bayernu Monachium.

Zobacz także