Analizy meczów – dlaczego są tak bardzo potrzebne?

Jeśli zależy ci na skutecznym obstawianiu zakładów bukmacherskich, powinieneś wiedzieć, jak ważne jest przeprowadzenie skutecznej analizy. Odpowiednio przeprowadzona pozwala uzyskać satysfakcjonujące wyniki nawet tym osobom, które nie posiadają obszernej wiedzy dotyczącej wybranej dyscypliny sportowej. Na szczęście w sieci można bez trudu znaleźć liczne statystyki, które pozwolą ci przeprowadzić kompleksowe analizy piłkarskie. Jeśli jednak nie wiesz, jak się do tego zabrać, koniecznie przeczytaj poniższy poradnik, który rozjaśni ci całą sytuację, po to, byś nie postrzegał więcej typowania zakładów bukmacherskich, jako wróżenia ze szklanej kuli.

Analizy meczów – podstawowe zasady

Chcąc przeprowadzić skuteczną analizę powinieneś w pierwszej kolejności ustalić plan działania. Zazwyczaj gracze najpierw wybierają mecz, który chcą obstawić, a dopiero później przechodzą do przeprowadzenia szybkiej analizy. Tymczasem jest to spory błąd. Postępując w taki sposób w zasadzie z góry zakładasz, że uda ci się znaleźć cenny kurs. Aby zwiększyć swoją szansę na wygraną, warto postępować według innego scenariusza.

Istnieją gracze, którzy potrafią podczas jednego dnia obstawić po kilkanaście do nawet kilkudziesięciu zakładów. Jednak musisz pamiętać, że typowanie wyników sportu nie jest wyścigiem, a tym co się liczy jest systematyczność, skuteczność i odpowiedzialność. Nie oszukujmy się, ale nikt nie jest w stanie przeprowadzić analizy dla tylu zdarzeń. Dlatego najlepiej zrobisz, gdy skupisz się na jakości typów, a nie ich ilości. Pamiętaj, że nie zawsze uda ci się znaleźć atrakcyjne kursy. W takich sytuacjach powinieneś raczej odczekać, do czasu, aż pojawią się ciekawsze propozycje.

Aby twoje analizy piłkarskie mogły być skuteczne, skup się na jednej lub maksymalnie dwóch ligach. Znacznie łatwiej będzie ci wyrobić się na eksperta w dziedzinie dwóch lig, niż całych rozgrywek piłki nożnej. jeśli któraś liga szczególnie przypadła ci do gustu, wykorzystaj to i skoncentruj swoje zakłady właśnie na nich.

Czytaj również:  Live Game – typy na to wydarzenie

Pamiętaj, jak ważne są statystyki. W przypadku piłki nożnej zliczane są wszystkie możliwe do osiągnięcia wartości. Chcąc przeprowadzić skuteczną analizę nie możesz się bać statystyk. To właśnie w nich kryją się odpowiedzi na najwięcej nurtujących cię pytań. Wiedząc jak dane drużyny radziły sobie w dotychczasowych rozgrywkach, ile bramek średnio trafiają podczas spotkania, a także czy bardziej skupiają się na ataku, czy jednak szczególny nacisk kładą na obronę, będziesz w stanie lepiej oszacować, jak przebiegnie kolejne spotkanie. Nie ograniczaj się przy tym wyłącznie do tabeli wyników z bieżącego sezonu. Sprawdź jak wyglądają dane historyczne. Cofnij się o dwa, trzy sezony do tyłu i zobacz, jak kształtowały się wyniki interesującej cię drużyny. Weryfikując wszystkie dane będziesz miał obraz tego, jak radzą sobie zawodnicy nie tylko na początku rozgrywek, ale w pełnym ich ujęciu. Może się okazać, że drużyna, która zaczyna rozgrywki słabiej, w trakcie ich trwania poczuje pełną mobilizację i znacząco poprawi swój wynik.

Pamiętaj przy tym, jak ważne jest zapoznanie się z sytuacją kadrową każdej drużyny. Zanim przystąpisz do typowania zakładu, dowiedz się, czy obie drużyny będą grały w swoim stałym składzie. Może się okazać, że jeden z lepszych zawodników jest kontuzjowany i tym samym nie będzie mógł wspomóc swojej drużyny w walce o zwycięstwo. Co więcej, zweryfikuj, kiedy obie drużyny rozgrywały poprzedni mecz. Może się zdarzyć, że przed kolejnymi rozgrywkami występowały długie przerwy, jednak równie często zdarza się, że zawodnicy wkraczają na murawę niemal prosto z pokładu samolotu, co jak nie trudno się domyślić, znacząco pogorszy ich pozycję na boisku.

Atmosfera w klubie również jest ważna. Piłka nożna to sport typowo drużynowy. Jeśli między zawodnikami występują jakiekolwiek konflikty, to istnieje duże ryzyko, że zostaną one przeniesione również na boisko. Choć nie należy to do profesjonalnych zagrań, to musimy pamiętać, że na murawie mamy do czynienia z ludźmi, którzy jak każdy inny, nie zawsze są w stanie w pełni kontrolować swoje emocje.

Czytaj również:  Jak typować Superpuchar Niemiec?

Kolejną ważną sprawą, która sprawi, że twoja analiza piłkarska będzie jeszcze skuteczniejsza jest stawka meczu. Nie od dziś wiadomo, że podczas spotkań towarzyskich, czy meczów niskiej rangi zawodnicy nie dają z siebie tak samo wiele. Choć żaden piłkarz otwarcie się do tego nie przyzna, to tak po prostu jest i nie ma nad czym dyskutować. Dla niektórych powodem jest obawa przed kontuzją, przed ważnymi wydarzeniami, dla innych z kolei niechęć do nadmiernego wysiłku przed kolejnym starciem o wyższej randze, czy przemęczenie podczas wcześniejszych spotkań w tym podczas meczów o znacznie wyższym statusie. Jednak niezależnie od tego, jaki jest powód słabszej gry, pamiętaj, by zawsze mieć tę wiedzę z tyłu głowy. W ten sposób unikniesz przykrych rozczarowań w związku ze znacznie słabszymi wynikami, niż zakładałeś na podstawie przeprowadzonych statystyk i analiz.

Zobacz także