Ile meczy do końca Bundesligi?

Niemiecka najwyższa klasa rozgrywkowa od lat gromadzi na stadionach i przed telewizorami rzesze fanów. Bundesliga, bo o niej tu mowa, ruszyła z kolejnym sezonem 2022/2023. Pierwsze spotkania w ramach tej ligi miały miejsce 5 sierpnia 2022 roku. Obecnie zawodnicy szykują się do 7 kolejki. Jeśli zastanawiasz się ile meczy zostało do końca Bundesligi to idealnie trafiłeś. W dzisiejszym artykule skupimy się właśnie na tych spotkaniach.

Ile meczy do końca Bundesligi?

Choć do tej pory niemieckie najlepsze kluby piłkarskie spotkały się na boisku aż 54 razy, to nie da się ukryć, że nie jesteśmy jeszcze nawet na półmetku spotkań. Za nami 6 kolejek, a piłkarze w Bundeslidze stają do walki o tytuł mistrza kraju w aż 34 kolejkach. Ostatnie spotkania zostały rozpisane na 27 maja 2023 roku i to wtedy wyłoniony zostanie mistrz, który uzyska na koniec najwyższą liczbę punktów.

Przez kolejne miesiące będziemy mogli podziwiać zmagania piłkarskie w 252 spotkaniach, w 28 następujących po sobie kolejkach. Spotkania zostały rozpisane na następujące po sobie tygodnie, dając nam tym samym nieprzerwany dostęp do wydarzeń na wysokim poziomie.

Tabela Bundesligi na sezon 2022/2023

W związku z tym, że jesteśmy dopiero na początku zmagań piłkarskiej Bundesligi, typerzy, którzy szczególnie chętnie obstawiają zakłady długoterminowe na zwycięzcę ligi mają szansę na postawienie zakładu, który będzie obarczony wysokim kursem. Na tym etapie trudno mówić o wyraźnym liderze turnieju. Gra zdaje się być mocno wyrównana.

Na zakończenie 6 kolejki n szczycie tabeli ligowej znajdują się zawodnicy z Union Berlin. Wysoką pozycję i 17 punktów na koncie dało im 5 zwycięstw i zaledwie 2 remisy. W żadnym spotkaniu piłkarze z Berlina nie oddali punktów swojemu rywalowi. Z kolei 15 bramek strzelonych i 4 stracone dają przyjemny bilans 11 goli. Jeśli zawodnicy utrzymają wysoki poziom do końca turnieju, to być może uda im się zgarnąć puchar mistrza kraju.

Czytaj również:  Chelsea Leads – typy na to spotkanie

Tuż za nimi plasuje się wyraźnie osłabiona po odejściu Lewandowskiego Borussia Dortmund. Obecnie zawodnicy zdobyli 15 punktów. Nie udało im się powtórzyć sukcesu ich rywali. Tutaj zawodnicy trzy razy zgarnęli wszystkie punkty, przy dwukrotnym oddaniu ich swojemu rywalowi. Równie słabo prezentują się statystyki bramek. Piłkarze Borussi trafili zaledwie 9 razy, przy równoczesnej utracie aż 7 goli. Nie da się ukryć, że bilans bramek na poziomie 2 nie jest tym, do czego przyzwyczaili nas niemieccy piłkarze. Ich druga pozycja w tabeli również wydaje się być zagrożona, ponieważ tuż za nimi, z liczbą 14 punktów, plasuje się Freiburg. Zawodnicy w przeciwieństwie do piłkarzy Borussi przy pięciu zwycięskich meczach zanotowali dwa remisy. Znacznie lepiej prezentują się również ich statystyki bramek. 10 celnych strzałów, przy 5 straconych golach, daje przyjemny bilans na poziomie 5 goli.

Choć piłkarze Bayernu Monachium znajdują się na chwilę obecną na 5 pozycji w tabeli, z liczbą 12 punktów na koncie i zaledwie jednym zwycięstwem, to nie da się ukryć, że są zdecydowanie najlepszymi strzelcami. Zawodnicy Bayernu zdobyli najwyższa liczbę bramek, aż 19. Co ciekawe, równocześnie dali sobie strzelić zaledwie 6 goli. Jednak tak imponujące wyniki strzelców przechodzą bez echa, przy jednym zwycięstwie, trzech remisach i jednej porażce w przeciągu ostatnich pięciu spotkań.

Końcówka tabeli należy obecnie do zawodników Bochum. Po 7 rozegranych spotkaniach zawodnikom tylko raz udało się zremisować. Pozostałe spotkania oddali swoim rywalom, kończąc 6 kolejkę z wynikiem 1 punktu. Równie słabo prezentują się statystyki bramek. Na 5 zdobytych goli zawodnicy z Bochum dali sobie strzelić aż 19 bramek. Dalsze utrzymanie takiej kondycji bez wątpienia skutkować będzie spadkiem do niższej ligi.

Choć trzy kolejne drużyny na zakończenie 6 kolejki uzbierały zaledwie 5 punktów, to na chwilę obecną spadek grozi również zawodnikom z Wolfsburga. Siedem meczów dało im zaledwie jedno zwycięstwo, dwa remisy i 4 porażki. Jak dalej będą utrzymywać tak słaby poziom, to z pewnością nie nacieszą się obecnością w niemieckiej Bundeslidze.

Czytaj również:  Sprawdź nasze typy Betis Alaves

Na co się przygotować?

Bundesliga należy do dynamicznych rozgrywek. Właśnie za to kochają ją wielbiciele piłki nożnej. chcąc typować zakłady długoterminowe warto pamiętać, że piłkarze Bayernu Monachium nieprzerwanie od sezonu 2012/2013 dzierżą w rękach puchar mistrza kraju. Co równie ważne w pierwszej trójce znajdują się nieprzerwanie od sezonu 1995/1996. Nie bez znaczenia pozostaje przy tym fakt, że ich największy rywal – Borussia Dortmund stracił swojego czołowego strzelca – Roberta Lewandowskiego. Choć zawodnicy Bayernu na razie nie znaleźli się nawet w pierwszej trójce, to możemy przypuszczać, że nie odpuszczą tak łatwo. Bardziej obstawialibyśmy fakt, że zawodnicy dopiero szykują się do prawdziwej rywalizacji, podczas której pokażą nam, na co ich stać. W końcu drużyna, która jako jedyna aż 46 razy stawała na podium, w tym 31 razy zgarniając tytuł mistrza kraju, nie może od tak odpuścić. Zakład długoterminowy na tym etapie może się okazać zyskowny, jednak będzie wymagał od ciebie dużej dozy zaufania do piłkarzy.

Zobacz także